شورای حاکمیتی در سودان تشکیل شد

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، شورای حاکمیتی جدید در سودان به فرمان «عبدالفتاح البرهان» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این کشور تشکیل شد.

طبق این فرمان، البرهان به عنوان رئیس شورای حاکمیتی معرفی شده است و محمد حمدان دقلو ملقب به حمیدتی، شمس الدین الکباشی، مالک عقار و یاسر العطاء از اعضای این شورا هستند.

مخالفان کودتا در سودان امروز بر مخالفت خود با تسلط ارتش بر قدرت تاکید کردند و خواستار لغو حالت فوق العاده و آزادی نخست وزیر و همه زندانیان سیاسی شدند.

ارتش سودان در سوم آبان ماه جاری علیه دولت انتقالی خارطوم کودتا کرد و نخست وزیر این کشور را تحت بازداشت خانگی قرار داد و شماری از وزیران دولت او به همراه تعدادی از سیاستمداران سودانی را روانه زندان کرد. این کودتا با مخالفت گسترده مردم و احزاب سیاسی روبرو شد و به بحران سیاسی در سودان دامن زد.

برخی کشورها برای پایان دادن به این بحران به میانجیگری پرداختند و تلاش کردند میان نظامیان و احزاب سیاسی آشتی برقرار کنند، این در حالی است که دو طرف بر مواضع خود همچنان اصرار دارند. نظامیان حاضر نیستند شرایط به قبل از کودتا بازگردد اما سیاستمداران خواهان بازگشت شرایط به قبل از کودتا هستند.

ناکام بودن میانجیگران سبب شده است تا مردم بار دیگر خود را برای انجام اعتراضات مسالمت آماده کنند. در این شرایط، اتحادیه مشاغل و کمیته‌های مقاومت سودان از مردم این کشور خواسته‌اند، اقدام به نافرمانی مدنی کنند.

شورای امنیت: نظامیان سودانی بازداشت شدگان را فورا آزاد کنندکودتا در سودان؛ سرنوشت عادی سازی روابط با تل‌آویو چه می‌شود؟برکناری رئیس رادیو و تلویزیون و خبرگزاری رسمی سودان

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید