شورای پیشرفت جهادی گلستان تشکیل می‌شود/ تلاش برای تحقق رشد 7.3 درصدی بودجه

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، علی محمد زنگانه صبح امروز در دیدار علمای اهل سنت استان با خاندوزی وزیراموراقتصادی و دارایی و محمد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد اظهارداشت: هدف ما اجرای برنامه تجمّر به معنای تجارت جهانی مبتنی بر مزیت های رقابتی با ایجاد زیرساخت های لازم جهت گشایش امور استان و بهبود وضعیت معیشتی مردم است.

وی افزود: استان گلستان به لحاظ پتانسیل ها جزء 10 استان اول کشور و در شاخص‌های برخورداری جزء 10 استان آخر کشور است.

استاندار گلستان اظهار کرد: در حال شکل‌دهی شورای پیشرفت جهادی استان با استفاده از همه ظرفیت‌های بومی در عرصه ملی هستیم تا بتوانیم سرعت توسعه استان را افزایش دهیم.

کاهش ردیف‌های بودجه 1401 به 50 ردیف/ استقراض از بانک مرکزی صفر شدعضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: توسعه‌محوری در بودجه 1401 فدای معیشت‌ نخواهد شدکسری 400 هزار میلیاردی بودجه دولت/فقط 600 هزار میلیارد برای حقوق کارمندان پرداخت می‌شود

زنگانه افزود: بانک‌های دولتی استان همکاری خوبی در مسیر رشد استان دارند و عمده منابع خود را در استان صرف می‌کنند اما متاسفانه بانک‌های خصوصی که مصارف خارج از استان را دارند، 17.5 درصد منابع استان در اختیار آنهاست.

استاندار گلستان گفت: هدف ما با همکاری سازمان برنامه و بودجه تحقق رشد 7.3 درصدی استان است که نیازمند جذب منابع از روش های مختلف به خصوص حضور هلدینگ‌های حاکمیتی در گلستان است.

انتهای پیام/581/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید