شکایت اهالی “واشان” از فروش مدرسه روستا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانخبرگزاری مهر؛ گروه استان ها: در پی انتشار آگهی مربوط به مزایده ساختمان مدرسه روستا آنها را بشویید بیرجند اهالی این روستا با گلایه از این موضوع خواستار لغو این مزایده از سوی مسئولان استانداری و آموزش و پرورش جنوب خراسان شدند.

محمدهادی ذاکری دهیار روستا آنها را بشویید وی در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: روز شنبه 23 بهمن ماه با مراجعه به مسئول حقوقی آموزش و پرورش خواستار ابطال این مزایده شدیم که وی در پاسخ گفت: طبق تکلیفی که اقتصاد و دارایی به ایشان اعتماد کردند. به ما موظفیم آگهی مزایده فروش ساختمان مدرسه روستا را منتشر کنیم آنها را بشویید ما در نظام و مطبوعات بودیم و باید لغو این مزایده را از طریق استانداری و اقتصاد و دارایی پیگیری کنید.»

مهاجرت و ترک اجباری

روحانیون این روستا نیز اظهار داشتند که در آنها را بشویید حدود 125 خانوار با حدود 550 نفر زندگی می کنند، گفت: به دلیل اینکه تعداد دانش آموزان متوسطه اول این روستا 26 دانش آموز و زیر حد مطلوب تحصیلی سه یا چهار نفر بود، در سال 96 تعطیل شد.

به گفته حجت الاسلام ابراهیم عباسی، با وجود پیگیری های فراوان اهالی روستا، این مدرسه همچنان تعطیل است و به همین دلیل تعدادی از کشاورزان مرفه برای ادامه تحصیل فرزندان خود و تعدادی از دانش آموزان دختر خانواده ها به بیرجند مهاجرت کردند. که وضعیتشان پول کافی نداشت، مجبور به ترک تحصیل شدند.

وی افزود: تعدادی از دانش آموزان پسر این روستا در مقطع متوسطه اول تحصیل می کنند. گازار و دختران در یک مکتب مهم دخترانه درس می خوانند که به دلیل ادامه تحصیل امکان بازگشت به روستا برای آنها وجود ندارد و قبل از تعطیلی مکتب مورد نظر حدود 18 پسر و 17 دختر در آن مشغول به تحصیل بودند. یک مخلوط مد

تصریح کرد: ساختمان این مدرسه توسط اهالی روستا واگذار شده و بنای آن توسط “ابطحی” خیری به نیت مادرش در سال 1381 ساخته شده است، پس از آنکه سند این ملک آموزش و پرورش نامیده شد و اکنون مسئولان آموزش و پرورش قصد فروش آن را دارند. ویژگی.

روحانی روستا ادامه داد: همه اهالی این روستای فرهنگی مخالف این موضوع هستند و خواهان انصراف از فروش ساختمان مدرسه از طریق مزایده هستند و انتظار داریم در این زمینه پاسخ قاطعی از مسئولان استانی دریافت کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ساعت 7:30 صبح دوشنبه در روستا. آنها را بشویید از ساختمان دو مدرسه ابتدایی و متوسطه اول این روستا بازدید کردم و با دیدن اینکه ساختمان دبستان این روستا که فعال است نسبت به مدرسه دیگر فرسوده تر است تصمیم دیگری در این زمینه گرفتیم.

جابجایی دو ساختمان مدرسه

محمدعلی راقی با بیان اینکه در نهایت تصمیم به جابجایی ساختمان این دو مدرسه به دلیل تعطیلی دوره متوسطه اول گرفته شد، ادامه داد: امروز از سوی دفتر فنی استانداری تماس گرفته شد و به تعدادی از کشاورزان یادآوری شد. آنها را بشویید آنها از فرمانداری درخواست کردند تا با اعلام مزایده ساختمان مدرسه این روستا مخالفت کنند.

وی بیان کرد: وی اعلام کرد بر اساس گزارشی که در این زمینه تهیه شده و تکلیفی که به ما داده شد، آگهی فروش ساختمان مدرسه از طریق مزایده در سامانه منتشر شد.

رئال تصریح کرد: با توجه به تعطیلی این ساختمان در چند سال اخیر و اینکه سند آن آموزش و پرورش نام دارد و به همین دلیل در اختیار دولت جمهوری اسلامی ایران است، ممنوعیت فروش وجود ندارد، اما با گزارش به ما اعزام کمیته فروش اموال مازاد دستگاههای اجرایی استان که تحصیلات آنها فقط یک نفر است و با تصمیم اعضای کمیته مورد نظر فروش ساختمان این مدرسه لغو می شود.

مردم روستا آنها را بشویید او همچنان منتظر تصمیم مسئولان است اند تا اینکه وعده ای که به آنها داده شده عملی شود و از فروش مدرسه این روستا خودداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید