شکایت یک نهاد حقوق بشری از عربستان سعودی به سازمان ملل

بین الملل / غرب آسیا

http://fna.ir/5j4qm ۰ شکایت یک نهاد حقوق بشری از عربستان سعودی به سازمان ملل

سازمان حقوق بشری «الکرامه» گزارشی در خصوص عربستان سعودی را به کمیته مبارزه با شکنجه (زیر مجموعه سازمان ملل) ارائه کرد.

شکایت یک نهاد حقوق بشری از عربستان سعودی به سازمان ملل

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان حقوق بشری «الکرامه» (متشکل از مخالفان دولت سعودی) در گزارشی به کمیته مقابله با شکنجه سازمان ملل در خصوص موارد بالای شکنجه در زندان‌های دولت ریاض اطلاع‌رسانی کرد.

به نوشته وبگاه سعودی‌لیکس، در این گزارش آمده است که مخالفان نگرانی‌های جدی و وسیعی در خصوص نقض حقوق اولیه زندانیان دارند و از کمیته مذکور خواسته‌اند تا در این خصوص تحقیق کند، به ویژه اینکه دولت سعودی توافق منع شکنجه را در ۲۳ سپتامبر ۱۹۹۳ امضاء کرده بود.

این گزارش پس از آن صادر شده است که کمیته ضد شکنجه سازمان ملل، فهرستی از موضوعات را تهیه کرده که دولت سعودی باید به عنوانی عضوی از کنواسیون منع شکنجه به آن‌ها رسیدگی کزده و پاسخ دهد.

سازمان حقوق بشری الکرامه، در این نامه از کمیته سازمان ملل خواسته است تا از دولت ریاض در خصوص احاکم سنگینی که در حق مدافعان حقوق بشر صادر کرده توضیح بخواهد.

الکرامه به طور ویژه از «سعود مختار الهاشمی»، «سلیمان الرشودی» ،«خالد الراشد» ،«محمد عبد الله العتیبی» ،«محمد القحطانی» و «ولید أبو الخیر» که به دلیل انتقاد از رژیم سعودی به زندان افتاده‌اند، یاد کرده و از کمیته ضد شکنجه سازمان ملل خواسته است تا در خصوص وضعیت آن‌ها اقدام کند.

انتهای پیام/م

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید عربستان سعودی سازمان ملل حقوق بشر سازمان حقوق بشر الکرامه این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • آقای ارّه در خیابان‌های واشنگتن

  • واکنش ریاض به دستگیری مظنون قتل خاشقچی

  • چراحمایت از فلسطین در عربستان جرم است؟

  • اعتراض عرفه؛ سوزاندن عکس سران سعودی+فیلم

source

دیدگاهتان را بنویسید