شکایت 5 زن سیاه‌پوست از دولت بلژیک به دلیل جنایت علیه بشریت

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری یورونیوز، دادگاهی در شهر بروکسل پایتخت بلژیک امروز پنج‌شنبه کار رسیدگی به شکایت 5 زن متولد جمهوری دموکراتیک کنگو از دولت بلژیک را آغاز کرد.

این 5 زن که بین سال‌های 1945 تا 1950 در دوران استعمار بلژیک در جمهوری دموکراتیک کنگو متولد شده‌اند، با استناد به شواهد تاریخی و قانونی از دولت بلژیک به دلیل جنایت علیه بشریت شکایت کرده‌اند.

به گفته وکلای این زنان کنگویی‌تبار، آنها در سنین کودکی (2 تا 4 سالگی) توسط دولت وقت بلژیک و با همکاری کلیسای کاتولیک محلی از والدین خود جدا شده و به مؤسسات و خانه‌های مذهبی کاتولیک منتقل شده‌اند.

اسناد تاریخی و قانونی نشان می‌دهد که دولت بلژیک در فاصله سال‌های 1908 تا 1960 با تهدید خانواده‌های کنگویی، کودکانشان را از آنها جدا می‌کرده است.

میشل هیرش از وکلای این پرونده در مصاحبه‌ای اعلام کرد که موضوع اصلی در چنین شکایاتی پرداخت غرامت نیست، بلکه مسأله مهم این است که دولت بلژیک رسماً به جنایات صورت گرفته در مستعمرات خود اعتراف کند.

زاخارووا: اتحادیه اروپا هنوز از اصول استعماری خود دست برنداشته استتروریسم پزشکی آمریکا؛ جنایت علیه بشریت در لفافه انسان‌دوستی

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید