صادرات 607 هزار تن انواع خوراک دام به خارج از کشور / ایران نیازمندی‌های روسیه، ارمنستان، عراق و پاکستان را تأمین می‌کند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، مجتبی ورمقانی اظهار داشت: در 6ماهه نخست سال‌جاری بیش از 607 تن خوراک دام و مکمل آبزیان و انواع فرآورده‌های خام دامی از استان کردستان به خارج از کشور صادر شده است.

وی افزود: این صادرات با وجود مشکلات و تحریم‌ها، به منظور ارز آوری و افزایش صادرات محصولات غیر نفتی و حجم صادرات فرآورده‌های خام دامی به خارج از کشور انجام شده است.

هشدار دامپزشکی درباره 3 بیماری مشترک دام و انسان/لیست مراکز ذبح بهداشتی در آستانه عید قربانمراکز دامپزشکی مجاز به فعالیت در شهرها شدند/ نقش دامپزشکان برای سلامت شهر غیر قابل کتمان است

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان خاطرنشان کرد: این محموله‌های صادر شده شامل 18 محموله ماهی قزل‌آلای منجمد و تازه به میزان 277 هزار و 268 کیلو گرم و 2 محموله خوراک دام و مکمل آبزیان به مقدار 320هزار کیلوگرم و یک محموله هزار لای نمک سود شده به وزن 10680 کیلوگرم است.

ورمقانی گفت: در مجموع 607 هزار و 948 کیلوگرم به کشورهای روسیه، ارمنستان، عراق و پاکستان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد قابل قبولی برخوردار بوده است.

انتهای پیام/486/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید