صادرکنندگان توانمندی‌های ایران اسلامی را در عرصه بین‌المللی عرضه کنند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرنگار تسنیم از ارومیه ، ماموستا مامد کلشی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه اهل‌سنت ارومیه با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و تسلیت شهادت امام حسن‌عسگری(ع) اظهار داشت: امام حسن‌عسگری(ع) از شخصیت‌های مهم جهان اسلام و از ثلاله پاک پیامبر(ص) بوده که در راستای تبیین دین مبین اسلام و نیز راهنمایی و ارشاد مردم همچون جد بزرگوار خود از هیچ چیز دریغ نکرد.

وی در ادامه با اشاره به روز جهانی عصای سفید و تبریک این روز تصریح کرد: بی‌تردید حق و حقوق هم‌وطنان که روشندل بوده و ضمیرروشنی دارند و قلب‌هایشان مالامال از معنویت و خداشناسی است باید رعایت شود، این در حالی است که آنان دردهای بی پایانی دارند و مسئولان باید وسایل رفاه و آرامش آنان را در جامعه فراهم کنند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه در ادامه با اشاره به روز تربیت بدنی گفت: این روز از جمله ایام پرارزش و پراهمیتی است چون ورزش یکی از کارهایی است که پیامبر اکرم(ص) نیز همگان را به آن توصیه فرموده تا همه جامعه در سلامت جسمی و روحی و سرشار از جوانمردی زندگی کنند.

وی با اشاره به روز صادرات بیان کرد: مسئله صادرات بر همه کشورهای سراسر دنیا سرنوشت‌ساز است و توانمندی‌های هر کشور را به رخ دنیا می‌کشد و عرصه اقتصادی را دگرگون می‌کند و از سوی دیگر مردم جامعه را به سمت قله‌های رفاه و سرمایه‌گذاری‌های بیشتر سوق می‌دهد.

ماموستا کلشی‌نژاد اظهار داشت: امید است که تجار و سرمایه‌گذاران برای صادرات کالاهای داخلی تلاش کنند تا توانمندهای ایران اسلامی در عرصه بین‌المللی عرضه شود.

وی در ادامه نیز با تبریک هفته وحدت و میلاد نبی مکرم اسلام(ص) گفت: در این رابطه امید است که رسالت پیامبر(ص) را آن گونه که خداوند متعال فرموده در جامعه جهانی تبیین و تشریح شود تا همه جامعه اسلامی و به ویژه امت رسول خدا(ص) از این رحمت‌العالمین بودن ایشان بیشترین استفاده را ببرند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، جامعه اسلامی به ویژه خواهران و برادران تشیع و تسنن در این هفته وحدت باید بیشتر به مقوله وحدت بنگرند و در همه ابعاد سعی کنند تا اتحاد و وحدت را در سیستم اجرایی و تبلیغی به کار گیرند.

امام جمعه بوشهر: شکست توطئه‌های دشمنان اسلام مهمترین دستاورد هفته وحدت است‌ ویژه‌ برنامه‌های هفته وحدت در استان کردستان تشریح شد برگزاری 300 ویژه برنامه‌ هفته وحدت توسط سپاه در کردستان/نقاط مشترک شیعه و سنی بیشتر برجسته شود

وی اظهار داشت: همچنین با به کارگیری از ظرفیت اهل‌سنت و تشیع به ویژه در مرزها که بیشترین ظرفیت را دارد، می‌توان نقش به‌سزایی در مقوله وحدت داشت و در این راستا مسئولان باید از این ظرفیت برای پیشرفت جامعه‌ای پویا و غنی و اخوت و انسجام و برادری در کشور استفاده بهینه کنند.

انتهای پیام/7548/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید