صالحی‌امیری: در دنیا با مالیات به ورزش کمک می‌شود ولی برای ما بر عکس است/ برای سه رویداد سال آینده نیازمند 3 تا 4 میلیون دلار هستیم

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه آیین رونمایی از سردیس طلایه داران بازی‌های آسیایی و مدال آور پارالمپیک و در جمع خبرنگاران گفت: امروز در سلسله برنامه‌های افتتاح تالارهای موزه ورزش، تالار قهرمانان طلایی افتتاح شد و از تندیس قهرمانان رونمایی شد. تالار بعدی مشاهیر فوتبال خواهد بود که طی یک ماه آینده افتتاح خواهد شد و تندیس آنها آماده است.

وی تاکید کرد: در آغاز فصل تدوین بودجه هستیم و ورزش نیازمند حمایت مجلس است. عمده نقطه نظرات روسای فدراسیون‌ها حول چند مسئله مهم بود. از جمله اینکه در قهرمانی نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتری هستیم و با منابع موجود نمی‌توان هدفگذاری بلند مدت داشت‌.

صالحی‌امیری افزود: امروز هزینه‌ها برای زیر ساخت‌ها زیاد است. برای بازی‌های آسیایی جاکارتا و المپیک جوانان 2 میلیون دلار و 8 میلیارد و 400 میلیون تومان و برای توکیو یک میلیون یورو و 30 میلیارد تومان هزینه داشتیم. هزینه‌ها تا این حد افزایش یافته است.

رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: در سال آتی سه رویداد مسابقات کشورهای اسلامی، آسیایی و جوانان آسیا در پیش داریم و 3 تا 4 میلیون دلار هزینه داریم. در شرایطی هستیم که نیازمند بودجه هستیم و تقاضا داریم بودجه متناسب با شرایط افزایش یابد. با بودجه سال گذشته متناسب با قیمت و تورم امروز موافق هستیم.

وی افزود: آقای قالیباف دیدگاه مثبت داشت و قرار شد جلسه تخصصی با وزیر، ما و فدراسیون‌ها داشته باشد و واقعیت‌های بودجه بررسی شود. بستن‌ حساب برخی فدراسیون‌ها و مالیات‌ها نا‌عادلانه است. در دنیا با مالیات به ورزش کمک می‌شود ولی برای ما بر عکس است. اخیرا حتی حساب شخصی روسای فدراسیون‌ها بسته شده و رئیس مجلس قول جلسه دادند تا مشکلات هموار شود.

قالیباف: در ورزش هزینه وجود ندارد و هر چه هست سرمایه‌گذاری است/ قدرشناس زحمات‌ قهرمانان هستیم

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید