صدای آژیر قرمز Coron / چهره مرگبار Omicron ظاهر شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، روزهای آرام کرونا دوباره به پایان رسید و کارت کرونا که مدتی آبی بود، دیروز قرمز شد.

روز جمعه 22 بهمن 1392، ارائه گزارش وزارت بهداشت از آخرین وضعیت رنگ عروق کرونر در کشور نشان می دهد که وضعیت اصلا خوب نیست.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، بر اساس رنگ بندی جدید کرونا، تعداد شهرهای قرمز رنگ از 120 شهر به 247 شهر افزایش یافت.

بر اساس همین گزارش، ۱۱۲ شهر نارنجی و ۸۹ شهر زرد هستند اند. این در حالی است که رنگ آبی از روی کارت تاج کشور حذف شد.

یاتی ما در وضعیتی مشابه زمان اوج قرار داریم و آمار روزانه کرونا در حال افزایش است. در روز گذشته 31 هزار و 247 بیمار جدید عروق کرونر در کشور شناسایی شدند که از این تعداد 2 هزار و 781 نفر بستری شدند.

همچنین 143 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان به 133 هزار و 437 نفر رسید.

نکته مهم در آمار کرونا، تعداد بستری‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه است که طبق آمار وزارت بهداشت، 3261 بیمار مبتلا به کووید 19 در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند.

متاسفانه برخلاف تصور عمومی Omikrons این فقط یک سرماخوردگی نیست. در حالی که بر خلاف سمت دلتا، قدرت انتقال بالاتری دارد. بنابراین وقتی یک نفر در یک خانواده مبتلا می شود، بقیه اعضای خانواده درگیر می شوند و این بسیار خطرناک است.

در حالی که متولیان و دستان تعجب جامعه بهداشت و پزشکی، متحدین القول برای این دیدگاه اند تا امروز 20 میلیون و 937 هزار و 247 نفر نوبت سوم کرونا را دریافت کرده اند که به این معنی است که دوز کامل واکسن، یعنی سه دوز واکسن، می تواند ایمنی را تقویت کند. این بدان معناست که تقریبا 50 میلیون نفر هنوز در معرض خطر هستند Omikrons واقع شده است.

پس از تزریق واکسن، دو هفته طول می کشد تا سیستم ایمنی به ویروس پاسخ دهد. این زمانی است که شرایط واکسیناسیون کامل در افرادی است که دو بار واکسینه شده اند اندهمین امروز دوز سوم را بدهید و تزریق کنید، همچنان این ترس وجود دارد که مبتلا شوند و شیوع ویروس کرونا افزایش یابد.

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت گفت: توصیه من به مردم این است که از حضور در مهمانی ها خودداری کنند. ها و بارها درباره دیدارهای خانوادگی صحبت شده است ام در این مجالس که مردم حتی یک نفر نقاب نمی زنند Omikrons صد در صد بقیه آلوده هستند.

وی از مردم خواست تا چند هفته صبور باشند و از مهمانی‌های خانوادگی خودداری کنند و از رفتن به رستوران‌هایی که ماسک پاک می‌کنند خودداری کنند.

وزیر بهداشت گفت: افرادی که از سرماخوردگی خفیف رنج می برند به هیچ وجه نیازی به مراجعه به بیمارستان و درمانگاه ندارند، اما افرادی که مشکلات جدی دارند باید به آنها مراجعه کنند.

به نظر می رسد در شرایط فعلی که کارت ملی کرونا کاملا قرمز شده است، اعمال محدودیت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند تا حدودی اوضاع را کنترل کند. به شرطی که تعهد جدی به محدودیت ها وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید