صفی الدین: حادثه بیروت با مدیریت سفارت آمریکا و پول اعراب صورت گرفت/ در قبال خون‌های ریخته شده ساکت نمی‌مانیم

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، «هاشم صفی الدین» رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در سخنانی در مراسم تشییع شهیدان تیراندازی روز گذشته شبه نظامیان وابسته به «سمیر جعجع» گفت: شهادت ما را نمی‌ترساند زیرا شهادت کرامت ماست.

وی افزود: این نه تنها ما را ضعیف نمی‌کند بلکه عزم ما را راسخ تر می‌کند که ما برحق هستیم. خون شهیدان به مثابه فریادی به روی فتنه افکنان و قاتلان و جنایتکاران است.

در قبال خون‌های ریخته شده ساکت نخواهیم ماند

صفی الدین گفت: ما در قبال ریخته شدن این خون‌ها ساکت نخواهیم ماند و می‌دانیم که چگونه احقاق حق کنیم. ما به حق خود در خون‌هایی که در کشتار دیروز ریخته شد، خواهیم رسید.

وی بیان کرد: خون‌هایی که ریخته شد ما می‌دانیم که چگونه از آن محافظت کنیم و روزهای آتی شاهد آن خواهیم بود. تظاهرات روز گذشته مسالمت آمیز بود و ضد سیاسی کاری دستگاه قضایی و ظلم آن بود و این حق طبیعی ما است.

صفی الدین تاکید کرد: در میان شرکت کنندگان در تظاهرات روز گذشته وکلا وشخصیت‌های نخبه بودند که آمده بودند که موضع برحق خود را اعلام کنند.

وی گفت: جنبش امل و حزب الله فراخوان باز برای مشارکت نداده بود وگرنه شمار بسیار زیادی می‌آمدند. تجمع اگر حمله برنامه ریزی شده نبود، به شکل عادی برگزار می‌شد.

حمله به تجمع مسالمت آمیز بیروت از قبل برنامه‌ریزی شده بود

صفی الدین بیان کرد: نیروهای امنیتی به ما گفتند که همه چیز مهیاست و امنیت برقرار است از همین رو ما به حرکت ادامه دادیم. ما نمی‌دانستیم که طرف یا حزبی تصمیم به قتل از طریق موضع گیری نظامی گرفته است. نشانه گرفتن سر و سینه تظاهرات کنندگان تصادفی نبوده است و تصمیمی برنامه ریزی شده و اتخاذ شده بوده است.

وی گفت: ما در برابر کشتار عامدانه قرار داریم و طرفی که مرتکب آن شده است هدف و اراده، تصمیم واصرار بر کشتن داشته و قاتل است. گلوله‌ای که به سر شلیک شده است با هدف قتل عمدی بوده است و حزب نیروهای لبنانی آنرا انجام داده است.

صفی الدین اعلام کرد: ما در برابر کمین قوی که نه نظامیان را هدف قرار داده است، و نشانه از کینه توزی دارد، قرار داریم. آنکه غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد، قهرمان نیست بلکه بزدل و ترسو است.

وی افزود: اگر می‌دانستند که ما وارد جنگ با آنها خواهیم شد جرات این حمله را پیدا نمی‌کردند. این حمله کنندگان حقیرتر و زبون تر از مردان ما هستند که با اشغالگران جنگیده و بر آنها پیروز شده‌اند.

حزب نیروهای لبنانی به دنبال جنگ داخلی جدید در لبنان هستند

صفی الدین تاکید کرد: برخی رسانه‌ها مسئول هستند. هدف از کمین، شعله ور کردن فتنه در لبنان است. حزب نیروهای لبنانی به دنبال ایجاد جنگ داخلی جدید در لبنان هستند. ما قبلا هشدار داده بودیم بدون اینکه نامی ببریم که تلاش‌های تحریک آمیز در کار است و حزب نیروهای لبنانی نقاب از چهره خود برداشت.

چراغ سبز آمریکا به نیروهای جعجع برای درگیری‌های داخلی

وی افزود: به نظر می‌رسد که آمریکایی به این حزب برای ایجاد جنگ داخلی دستور دادند که سریعا وارد عمل شود. به همه لبنانی‌ها می‌گویم که حزب نیروهای لبنانی به دنبال ایجاد جنگ داخلی در لبنان از مدت‌ها قبل است.

صفی الدین گفت: حزب نیروهای لبنانی می‌خواهد که لبنان را به دوره جنگ داخلی شنیع سوق دهد و عامل کشتار است. حزب نیروهای لبنانی برای مشتی دلار خواسته آمریکایی‌ها را برآورده می‌کند.

حادثه بیروت با مدیریت سفارت آمریکا و پول اعراب صورت گرفت

وی افزود: آنچه ما روز گذشته شاهد آن بودیم حلقه‌ای از حلقه‌های اداره شده از سوی سفارت آمریکا در لبنان با پول اعراب است. ما در صحنه حاضریم تا به مسئولیت خود برای حفظ کشور و عدم کشیده شدن به سوی جنگ و فتنه حرکت کنیم.

در ساعات پرالتهاب پایتخت لبنان چه گذشت؟/ گزارش اختصاصی تسنیم از بیروتحادثه بیروت کار مخالفان مقاومت است/ حزب الله درباره امنیت لبنان کوتاه نمی‌آیدمیشل عون: اجازه نمی‌دهیم کسی کشور را به گروگان بگیرد/ اعلام یک روز عزای عمومی در لبنانحزب‌الله و امل لبنان: حمله مسلحانه امروز کار عناصر وابسته به «سمیر جعجع» استارتش لبنان: در برابر افراد مسلح مسامحه به خرج نمی‌دهیم/ برای جلوگیری از درگیری در محل حادثه هستیمرئیس جریان «المرده» لبنان: فتنه به مسیحیان کمکی نمی‌کند/ دستگاه قضایی سالمی می‌خواهیم7کشته و 60 زخمی در تیراندازی بیروت/ بازگشت آرامش بعد از استقرار ارتش لبنان+فیلم وعکس

تلاش‌ها برای کشاندن کشور به سمت جنگ و فتنه راه به جایی نخواهد برد

صفی الدین گفت: شهیدان روز گذشته فدای لبنان شدند تا از جنگ داخلی که گروهی فاسد و گمراه به دنبال آن هستند، پرهیز شود. ما خواهان جنگ داخلی نیستیم. ما به سوی فتنه مذهبی و جنگ داخلی حرکت نخواهیم کرد. ما اجازه نخواهیم داد که خون شهیدانمان پایمال شود.

وی افزود: حامیان بین المللی و منطقه‌ای این کشتار باید بدانند که تلاش‌ها برای کشاندن کشور به سوی جنگ و فتنه راه به جایی نخواهد برد. ما قدرت قوی داریم که از کشور حمایت کردیم و از کشور در برابر فتنه حمایت خواهیم کرد زیرا عاقل و حکیم هستیم و می‌دانیم که چگونه رفتار کنیم.

همه لبنانی‌ها علیه حزب جعجع موضع بگیرند

صفی الدین تاکید کرد: اهداف دشمنان محقق نخواهد شد و همه لبنانی‌ها باید مسئولیت پذیر باشند. همه لبنانی‌ها باید با حزبی به نفع خارج کار می‌کند، مقابله کنند. همه باید دربرابر حزبی که خواهان وارد کردن لبنان به جنگ داخلی است، موضع گیری کنند.

وی خطاب به لبنانی‌ها به ویژه مسیحیان گفت: آگاه باشید که برخی تحت عنوان شعارهای مذهبی در راستای منافع شخصی حرکت می‌کنند. باید به مسئولیت خود در قبال این حزب عمل کنید تا بعدا پشیمان نشوید.

صفی الدین گفت: قاتلان جایشان زندان است و هرگونه تعللی به مثابه شراکت در این جنایت است. آمریکا برای دنیا مصیبت به بار آورده است و به دنبال وارد کردن لبنان در مصیب و بلای جدید است. همانگونه که داعش و النصره خطری برای لبنان بود، پروژه و طرح جدید آمریکا هم خطری برای لبنان است.

وی افزود: مقاومتی که شهیدانی داده و پیروز شده است، قوی و بزرگ خواهد ماند و هر آنکه تصور می‌کند خللی در عزم ما رخ خواهد داد، سخت در اشتباه است.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید