صنعتگران آلمانی با تحریم های روسیه مخالفندبه گزارش صبح سه شنبه ایرنا، دو اتحادیه و یک کارگروه در بیانیه ای مشترک به ای بی سی نیوز گفتند: تحریم های سریع علیه گاز روسیه منجر به توقف تولید، تعطیلی، انقباضات صنعتی و از بین رفتن طولانی مدت مشاغل در آلمان می شود.

این بیانیه در حالی منتشر می شود که رهبران اروپایی درباره تحریم های جدید انرژی علیه نفت روسیه گفتگو می کنند. کشورهای اروپایی قبلا واردات زغال سنگ از روسیه را ممنوع کرده بودند.

رهبران اوکراین گفته اند که درآمد حاصل از صادرات انرژی روسیه در جنگ مخرب مسکو علیه اوکراین مصرف خواهد شد و کشورهای اروپایی باید خرید انرژی از روسیه را متوقف کنند.

اما این کار آسانی نخواهد بود. ائتلاف 27 کشوری حدود 40 درصد گاز طبیعی و حدود 25 درصد نفت خود را از روسیه تامین می کند. کارشناسان انرژی می گویند که حذف گاز طبیعی روسیه سخت ترین کار در اروپا خواهد بود، زیرا بیشتر آن توسط خطوط لوله از روسیه نصب می شود و واردات گاز با کشتی به دلیل تقاضای قوی بین المللی محدود خواهد شد.

آلمان، قطب اروپایی و خریدار عمده گاز روسیه، تاکنون با توقف فوری عرضه گاز از مسکو مخالفت کرده و گفته است که نفت روسیه را تا پایان سال جاری و بیشتر واردات گاز از این کشور را تا اواسط سال متوقف خواهد کرد. 2024. به آرامی
روبرت هوبک، معاون صدراعظم آلمان، پیشتر گفته بود که تحریم فوری گاز روسیه، صلح اجتماعی در آلمان را به خطر می اندازد.

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در 21 فوریه 2022 (2 مارس 1400) با اذعان به بی توجهی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

سه روز بعد، در روز پنجشنبه 24 فوریه 1400، پوتین به اصطلاح “عملیات ویژه” را علیه اوکراین آغاز کرد و تنش بین مسکو و کی یف را به اقدام نظامی تبدیل کرد. جنگ در اوکراین و واکنش به اقدامات روسیه ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید