صهیونیست‌ها یک چوپان لبنانی را در مزارع شبعا ربودند/ انتقاد از سکوت بین‌المللی مقابل تجاوزات اسرائیل

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه البناء، فرماندهی ارتش لبنان اعلام کرد که یک ماشین گشتی وابسته به رژیم صهیونیستی روز گذشته «محمد عماد عطوی» چوپان لبنانی را که مشغول چرای گوسفندان خود بود در منطقه «جبل السدانه» در مزارع شبعا ربوده و وی را به داخل اراضی اشغالی برد.

«آندریا تینتی» سخنگوی «یونیفل» ( نیروهای موسوم به حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان) اعلام کرد که محمد عطوی به لبنان و نزد خانواده‌اش بازگردانده شد.

وی افزود، تیم هماهنگ کننده یونیفل بازگشت این چوپان لبنانی از اراضی اشغالی به داخل لبنان را هماهنگ کرد و تماسها تا زمان بازگشت او به آغوش خانواده‌اش ادامه داشت.

در این زمینه دکتر «قاسم هاشم» عضو فراکسیون توسعه و آزادی لبنان اظهار داشت که ربودن چوپانهای لبنانی از منطقه مزارع شبعا و تپه‌های «کفر شوبا» یک تجاوز آشکار علیه حاکمیت لبنان بوده و کاری که دشمن اسرائیلی با ربودن محمد‌ عطوی انجام داد تاکید بر تجاوزات دائم و ادامه اقدامات وحشیانه اسرائیل علیه ملت ما و یک دزدی آشکار و نقض حاکمیت لبنان و همه قطعنامه های بین المللی است.

حزب الله: آمریکا و اسرائیل می‌دانند که واردات سوخت از ایران به لبنان تازه آغاز راه استارسال سوخت از ایران به لبنان باعث تقویت محور مقاومت شده استچشم انداز روابط بیروت-دمشق در دوره میقاتی/ توصیه مقام لبنانی به نخست وزیر برای سفر به سوریه

وی با اشاره به تماسهای مکرر با یونیفل و ارتش برای آزادی این چوپان لبنانی تاکید کرد، تجاوزات روزانه اسرائیل در مقابل چشمان سازمان ملل و نیروهای بین المللی در لبنان که شاهد اقدامات متجاوزانه اسرائیل هستند، نشان می‌دهد که یک سیاست منظم بین‌المللی پشت این تجاوزات قرار دارد. این موضوع همچنین نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی از همه قطعنامه‌ها و معاهدات بین المللی مستثنی بوده و این قطعنامه‌ها در قبال رویکرد تهاجمی اسرائیل که صلح و امنیت بین المللی را تهدید می‌کند، اعمال نمی‌شود.

این نماینده لبنانی با محکوم کردن اظهارات برخی مقامات رژیم اشغالگر صهیونیستی درباره هرگونه تجاوز به مرزهای لبنان در مزارع شبعا تاکید کرد، این حق ملت ماست که در زمین و ملک خود راه بروند و حق هر لبنانی است که به هر قسمتی از اراضی اشغالی برسد، زیرا سرزمین پدران و اجداد آنهاست و رژیم اشغالگر صهیونیستی این زمین‌ها را غصب کرده است. کاری که دشمن صهیونیستی باید انجام بدهد عقب‌نشینی از زمین‌های اشغال شده ماست و ما با هر روشی بر حق خود در زمینهای خودمان پایبندیم.

از طرف دیگر فرماندهی ارتش لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک کشتی متعلق به دشمن صهیونیستی روز گذشته آبهای منطقه لبنان را در «راس الناقوره» در مساحت 166 متری و به مدت 5 دقیقه نقض کرد.

فرماندهی ارتش لبنان همچنین اعلام کرد که ساعت 14:5 روز گذشته دو هواپیمای جنگی متعلق به دشمن صهیونیستی حریم هوایی لبنان را در منطقه «الناقوره» نقض کرده و بعد از 25 دقیقه این منطقه را ترک کردند.

ارتش لبنان تاکید کرد که موضوع تجاوزات رژیم صهیونیستی به حریم لبنان در آسمان و دریا با هماهنگی نیروهای یونیفل پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید