ضعف در دیپلماسی انرژی از دلایل اصلی تفحص از عملکرد زنگنه است

سیاسی / مجلس

http://fna.ir/614qz ۰ ضعف در دیپلماسی انرژی از دلایل اصلی تفحص از عملکرد زنگنه است

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس گفت: ضعف در دیپلماسی انرژی و عدم استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای پیشبرد طرح‌های نفتی از جمله مواردی است که می‌توان به عنوان ضعف در عملکرد و محورهای تحقیق و تفحص از وزارت نفت در دوران زنگنه از آن یاد کرد.

ضعف در دیپلماسی انرژی از دلایل اصلی تفحص از عملکرد زنگنه است

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم ابوترابی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: اینکه تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد بیژن نامدار زنگنه در مجلس با رای بالایی در صحن مجلس به تصویب وکلای ملت رسید، نشان از قاطعیت مجلس در برخورد با متخلفان و اخلالگران دارد.

وی افزود: ضعف در دیپلماسی انرژی، عدم استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای پیشبرد طرح‌های نفتی، عدم توسعه صنایع پایین دستی نفت، عدم بکارگیری شیوه‌های مقابله با تحریم، نحوه مدیریت و نداشتن کارآیی لازم و ناتوانی در حل مشکلات، سقوط جایگاه ایران در حوزه نفت دنیا از دوم به جایگاه پنجم، نداشتن استاندارد توسعه ظرفیت پالایشگاه و پتروپالایشگاه، اعتقاد خاص به خام‌فروشی، حذف کارت سوخت و بازگشت مجدد آن با هزینه کلان و همچنین تأخیر در توسعه پارس جنوبی از جمله مواردی است که می‌توان به عنوان ضعف در عملکرد و محورهای تحقیق و تفحص از زنگنه از آن یاد کرد.

وی خام فروشی نفت در دوران زنگنه وزیر سابق نفت را بعنوان یکی از محورهای تحقیق و تفحص از عملکرد زنگنه خواند و گفت: عدم استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای پیشبرد طرح‌های نفتی که ناشی از اعتماد بیش از حد به غرب بوده است، ضرر‌هایی را متوجه کشور کرد.

ابوترابی در ادامه عنوان کرد: زنگنه نتوانست از صنعت ملی نفت ایران به خوبی حمایت کند، این در حالی است که ایران در حوزه نفت و گاز در جهان دارای رتبه‌های برتر بوده است.

وی در خاتمه به منفعل بودن دیپلماسی انرژی در دوران مدیریتی زنگنه باکشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: چندین سال روابط ما با همسایگانمان به لحاظ عملکرد زنگنه با تنش مواجه شده بود که نمونه آن با کشور ترکمنستان است.

انتهای پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید مجلس شورای اسلامی زنگنه انرژی بیژن زنگنه وزیر نفت این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده استsource

دیدگاهتان را بنویسید