طالبان: به جای دشمنی با نظام جدید در افغانستان، انرژی‌ها صرف پیشرفت شوند

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «شیر محمد عباس استانکزی» معاون وزیر خارجه طالبان اظهار داشت که باید تا از دستور رهبر طالبان برای عفو عمومی به خوبی استفاده شود تا تمام افغان‌هایی که این کشور را ترک کردند به وطن خودشان بازگردند و زندگی عادی و آزادانه داشته باشند.

وی با اظهار اینکه بازسازی افغانستان تنها به دست مردم این کشور ممکن است، افزود: همه ما افغان‌ها باید متحد شویم و در بازسازی کشور نقش سازنده داشته باشیم، ما نباید مسائل قومیتی، سمتی و زبانی را مطرح کنیم، این کشور مال افغان‌هاست و همه در این سرزمین حق دارند، هر شهروند افغانستان باید در بازسازی آن مشارکت کند.

استانکزی با رد شایعات درباره اختلافات داخلی در طالبان گفت: دشمنی با نظام نوین اسلامی به نفع هیچکس نیست، انرژی خود را صرف پیشرفت کنید.

پیش از این نیز، «امیرخان متقی» وزیر خارجه طالبان در پیامی خطاب به مردم در مناطق تصرف شده و آوارگان جنگ گفته بود که به خانه‌های خود بازگردند و نگرانی درباره جان و مال خود نداشته باشند.

معاون سیاسی نخست وزیر طالبان: خلیلی و محقق شامل عفو عمومی هستندسرپرست وزارت کشور طالبان: خواستار روابط خوب با جهان هستیم/عفو ما شرعی است، سیاسی نیست

متقی تاکید کرده بود: به کسانیکه از اثر جنگ یا تبلیغات منفی دشمن از خانه‌های خود کوچ کرده‌اند و به دیگر مناطق رفته‌اند، اعلام می‌کنیم که از طرف ما هیچ مشکلی برای آن‌ها نیست و بهتر است از مناطقی که مصونیت ندارند و مشکل دارند به خانه‌های خود بازگردند.

وی تصریح کرده بود: ما در پی انتقامجویی نیستیم و از طرف رهبر طالبان عفو عمومی اعلام شده است. از این عفو حتی فرماندهان نظامی که 20 سال در برابر ما جنگیده‌اند نیز می‌توانند استفاده کنند، بنابراین دیگر مردم هیچ نگرانی نداشته باشند.

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید