طالبان: توانایی مهار داعش را داریم/ بزودی همه دختران به مدارس باز می‌گردند

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگو و معاون سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان درباره حملات اخیر داعش گفت که این گروه برای افغانستان تهدیدی محسوب نمی‌شود و طالبان توانایی مهار کردن آن را دارند.

وی افزود که 2 گروه از تروریست‌ها در رابطه با انفجارهای اخیر داعش در شهر «جلال‌آباد» مرکز ولایت «ننگرهار» بازداشت شده‌اند.

مجاهد به «طلوع نیوز» گفت: داعش از این لحاظ نیز خطری محسوب نمی‌شود زیرا تفکر داعشی‌ها در میان مردم، منفور است و کسی از آن‌ها حمایت نمی‌کند و دوم اینکه مبارزه ما در گذشته هم در برابر داعش موثر بوده است.

معاون سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان در واکنش به نگرانی اتحادیه اروپا از نقض حقوق بشر در افغانستان می‌گوید که اگر جامعه جهانی طالبان را به رسمیت بشناسند، آنان نگرانی‌های جامعه جهانی را در زمینه اوضاع حقوق بشری در افغانستان رفع خواهند ساخت.

ادامه درگیری‌ها بین گروه تروریستی داعش و طالبان در شرق افغانستاندرگیری داعش و طالبان در شمال افغانستان 23 کشته برجا گذاشتطالبان: آمریکا از داعش در افغانستان بزرگنمایی می‌کندمصاحبه| کارشناس امور سیاسی افغان: طالبان با سلفیت و داعش به لحاظ فکری و فقهی تفاوت دارد/ داعش در افغانستان پدیده‌ای آمریکایی است

وی در این باره گفت: تا زمانی که ما به رسمیت شناخته نشویم و آن‌ها انتقاد نمایند، این از نظر ما برخورد یکجانبه است. خوب است که با ما برخوردی مسئولانه داشته باشند و دولت فعلی ما را به عنوان یک دولت مسئول به رسمیت بشناسند ؛ پس از آن هر نگرانی که داشته باشند را با ما به شکل قانونی شریک بسازند، تا ما نگرانی آن‌ها را رفع کنیم.

سخنگوی طالبان درباره مسئله تدریس دختران نیز اظهارداشت که آن‌ها مشغول کار بر روی دستورالعمل‌هایی جهت تامین «امنیت و مصونیت» دختران دانش‌آموز بالاتر از کلاس ششم هستند و پس از آن مدارس دخترانه در دوره‌های بالاتر بازگشایی می‌شود.

وی با اظهار این موضوع به بی‌بی‌سی گفت که بزودی تحصیل دختران در رده‌های بالاتر از کلاس ششم نیز از سرگرفته خواهد شد اما زمان مشخصی را اعلام نکرد.

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید