طالبان قطع درختان و قاچاق چوب به پاکستان را ممنوع کرد

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، شورای وزیران طالبان در بیانیه‌ای اظهارداشت که قطع درختان و قاچاق چوب از افغانستان ممنوع است.

این ممنوعیت در پی نگرانی‌ها مبنی بر افزایش قطع درختان و قاچاق چوب بویژه در ولایات شرقی افغانستان صورت گرفته است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در توییترش نوشت: بر اساس تصمیم شورای وزیران امارت اسلامی افغانستان، قطع درختان، فروختن چوب و انتقال آن همچنان ممنوع است.

شورای وزیران طالبان از مقامات امنیتی افغانستان خواسته است که به طور جدی از قطع درختان و قاچاق چوب جلوگیری کنند.

برخی گزارش‌ها حاکی است که همزمان با تحولات افغانستان، قاچاق چوب به پاکستان از ولایت‌های کنر، نورستان، خوست، پکتیا و پکتیکا افزایش یافته است.

«مولوی صدر اعظم» معاون سرپرست وزارت کشاورزی طالبان نیز ماه گذشته برای جلوگیری از بریدن درختان، تخریب جنگل‌ها و قاچاق چوب از افغانستان به پاکستان به ولایت «کنر» سفر کرد.

محکومیت مشاور سابق اشرف غنی به اتهام ریاست باند قاچاق مواد مخدرتصمیم تازه طالبان برای محافظت از تاجران و اشخاص مهم در افغانستانهشدار طالبان به پاکستان به دلیل افزایش بهای بلیط

به گزارش «تلویزیون ملی» افغانستان، این مقام طالبان به ساکنان ولایت کنر گفته بود که جنگل‌ها سرمایه ملی است و تا اطلاع بعدی هرنوع انتقال چوب از آن ممنوع می‌باشد.

پیش از این رسانه‌های مختلف از درآمدزایی داعش از طریق تخریب جنگل‌ها و قاچاق سوخت از کنر به دیگر مناطق افغانستان و پاکستان گزارش داده بودند.

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید