طرح رایگان بهینه‌سازی موتورخانه مصرف گاز را 10 درصد کاهش می‌دهد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سرد شدن تدریجی هوا و افزایش مصرف گاز هر ساله سبب تکاپوی بیشتر شرکت گاز و ادارا و نهادهای مرتبط می‌شود که برای تأمین گاز پایدار مشترکان به ویژه در بخش خانگی مشکلی ایجاد نشود و استا کرمانشاه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

هر ساله در صورت افزایش شدید مصرف گاز و افت فشار گاز صنایع قطع می‌شود و به همین دلیل قبل از ورود به فصل سرد به واحدهای صنعتی و تولیدی نیز تذکر داده می‌شود که سوخت دوم را برای جلوگیری از تعطیلی واحد صنعتی در زمان افت فشار ذخیره کنند.

آمادگی شرکت گاز استان کرمانشاه برای گازرسانی پایدار در زمستان

با توجه به حیطه کاری خود پیشنهاداتی جهت بهبود عملکرد و تعامل بیشتر سازمان های مرتبط با امر گازرسانی ارائه و مقرر شد اقدامات مورد نیاز را جهت آمادگی کامل و مواجهه با هر شرایطی و تأمین انرژی استان به عمل آورده

سیروس شهبازی مدریعامل شرکت گاز استان کرمانشاه اظهار داشت: با تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با استفاده از همه توان و ظرفیت شرکت، برای تأمین گاز پایدار و مستمر و ایمن برای مشترکین استفاده خواهیم کرد.

وی بر حفظ و آمادگی کامل کارکنان این شرکت جهت ورود به فصل سرما تأکید و عنوان کرد: استان کرمانشاه از جمله استان‌های سردسیر است و شهرهای واقع در شمال این استان دارای آب و هوای سرد و خشن در فصل زمستان هستند؛ بنابراین اقدامات در نظر گرفته شده برای تأمین گاز پایدار استان، الزامی است.

شهبازی گفت: از این رو، این شرکت با بررسی نقاط حساس شبکه‌های گازرسانی و تأسیسات و تعمیر و نگهداری‌های دوره‌ای انجام شده، تمهیدات لازم را برای تأمین گاز پایدار در شهرها و روستاهای استان در فصل سرد اندیشیده است.

وزیر نفت: 6 میدان گازی با اعتبار 2 میلیارد دلار در استان فارس افتتاح می‌شودوزیر نفت در فراشبند: میدان‌های گازی توسعه می‌یابد‌ /سرمایه‌گذاری 4 میلیارد دلاری وزارت نفت در استان فارس‌

وی افزود: فرهنگسازی و اطلاع‌رسانی لازم در خصوص رعایت نکات ایمنی و مصرف بهینه گاز طبیعی توسط مشترکین در بخش‌های مختلف خانگی و غیره انجام شده و به طور قطع مردم با رعایت الگوی مصرف و کاهش مصرف گاز طبیعی ما را یاری خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در خصوص آمادگی مناطق سه‌گانه شهر کرمانشاه و 17 ناحیه تابعه برای ورود به فصل سرما و لزوم پایداری شبکه‌های گاز گفت: با همکاری نیروهای متعهد و پرتلاش این شرکت و آمادگی تیم عملیاتی نواحی گازرسانی، امیدواریم بتوانیم به بهتربن شکل ممکن خدمات رسانی به مردم را انجام داده و سطح رضایتمندی مشترکین گاز طبیعی را بالا ببریم.

شهبازی افزود: اکنون 29 شهر و 1741 روستا و 2500 واحد صنعتی و 74 جایگاه CNG در استان گازدار و بیش از 634 هزار مشترک مصرف کننده گاز طبیعی هستند.

وی با اشاره به اینکه نیروگاه‌ها و صنایع عمده آمادگی لازم جهت استفاده از سوخت مایع در فصل سرد سال را داشته باشند عنوان کرد: با هماهنگی انجام شده با شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان، نیروگاه‌ها و صنایع عمده باید نسبت به تهیه و ذخیره‌سازی سوخت دوم و جایگزین برای فصل سرد سال اقدام کنند.

شهبازی گفت: اولویت اول شرکت گاز استان در فصل سرد تأمین و پایداری سوخت مشترکین در بخش خانگی است و نیروگاه‌ها و صنایع عمده باید این آمادگی را داشته باشند تا در صورت نیاز و براساس اعلام قبلی شرکت گاز استان نسبت به محدودیت یا قطع گاز مصرفی اقدام و از سوخت مایع و جایگزین که براساس هماهنگی‌های انجام شده با شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در اختیار آن‌ها قرار گرفته و ذخیره کرده‌اند استفاده کنند.

وی افزود: به منظور جلوگیری از هدر رفت گاز مصرفی اکنون طرح رایگان بهینه‌سازی موتورخانه و تأسیسات واحدهای خانگی و تجاری در دست اقدام است که در سطح استان از پیشرفت قابل قبولی برخوردار است که این کار سبب صرفه‌جویی 10 درصد در مصرف گاز طبیعی می‌شود و همچنین تلاش می‌شود تا از حداکثر ظرفیت مصوبه شورای اقتصاد به منظور گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی استفاده شود.

‍فرهاد فرهودی رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری کرمانشاه نیز با تأکید بر رعایت نکات ایمنی در فصل سرما اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن فصل سرما و استفاده از وسایل گرمایشی، شهروندان لازم است که قبل از نصب بخاری به نکاتی همچون تمیز بودن مسیر دودکش، فاصله 50 سانتی متری بخاری از دیوار و پایه حداقل 5 سانتی متری برای زیر بخاری توجه کنند.

وی افزود: هنگام نصب بخاری باید در استفاده از شلنگ استاندارد گاز بین 30 تا 60 سانتی‌متر طول، استفاده از دو بست استاندارد برای بستن شلنگ و چفت کردن کامل تکه‌های لوله بخاری دقت شود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری کرمانشاه عنوان کرد: در زمان راه‌اندازی بخاری باید بعد از وصل کردن گاز، اتصالات را با استفاده از کف صابون بررسی کرده و با استفاده از راهنمای دفترچه بخاری را روشن و بعد از پنج دقیقه از داغ شدن لوله بخاری و سوختن شعله بخاری به رنگ آبی اطمینان حاصل کرد.

فرهودی ضمن تأکید بر رعایت نکات ایمنی توسط شهروندان گفت: شهروندان در صورت بروز هرگونه حادثه و نیاز به آتش نشانان می‌توانند با شماره تلفن 125 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/832/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید