طرح مدیریت هوشمند اجتماعی به صورت آزمایشی در استان قزوین اجرا می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، هدایت‌الله جمالی‌پور عصر امروز در جلسه نود و سوم ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین که در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: با تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا طرح سکوی مدیریت هوشمند اجتماعی که برای مقابله با بحران‌های سلامت به ویژه بیماری کووید19 طراحی شده، به صورت پایلوت در استان قزوین اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین فرماندهی انتظامی استان قزوین در حوزه حفظ و مراعات پروتکل‌های بهداشتی مقام اول را در کل کشور که این موفقیت را به فرمانده و افسران خدوم ناجا در استان قزوین تبریک می‌گوییم.

جمالی‌پور همچنین از کاهش سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی به زیر 45 درصد در کل کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: با این وجود ما در 3 تا 4 هفته آینده توقع ایجاد یک اپیدمی گسترده کرونا را خواهیم داشت و پیش‌بینی‌ها هم نشان می‌دهد که احتمالاً در اوایل آبان‌ماه به پیک ششم گرفتار می‌شویم که با توجه به فرارسیدن پاییز و فصل سرما سرعت شیوع کرونا در این موج بیشتر از موج پنجم خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در فصل پاییز ابتلا به آنفلوانزا و سرماخوردگی با کرونا همزمان می‌شود، مدیریت شرایط کرونایی خیلی سخت‌تر می‌شود و به همین خاطر از هم‌استانی‌ها می‌خواهیم سطح رعایت پروتکل‌ها را به وضعیت قبل برگردانند.

برخورد دوگانه مدیران آرامستان‌ها ممنوع است

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان قزوین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به گزارش‌های مردم درباره برخورد دوگانه مسئولان با متولیان برگزاری مراسم ترحیم و فوت اظهار داشت: مسئولان آرامستان‌ها حق ندارند در این حوزه با مردم دوگانه برخورد کنند و در حالی که برگزاری مراسم تدفین دسته‌جمعی ممنوع است، این کار را برای عده‌ای از نورچشمی‌ها مجاز کنند.

جمالی‌پور افزود: نمی‌شود گفت که برگزاری مراسم برای یک خانواده خالی از اشکال و برای خانواده دیگری پر از اشکال است و به همین خاطر از مدیران آرامستان‌ها در کلیه شهرداری‌های سطح استان قزوین می‌خواهیم که در هر وضعیتی پروتکل‌های بهداشتی مصوب ستاد کرونا را رعایت کنند.

وی ادامه داد:‌ در این روزها نباید برنامه تجمعی در سطح استان قزوین برگزار شود که اجرای آن شرایط ما را در حوزه مدیریت کرونا سخت کند؛ چرا که اگر در 2 هفته آینده جلوی برگزاری چنین مراسمی را بگیریم، رنگ‌بندی کرونایی استان از نارنجی به زرد تغییر می‌کند و اگر مراسم تجمعی زیادی برگزار کنیم، دوباره قرمز می‌شویم.

جمالی‌پور یادآور شد: هنوز بیش از 400 نفر بستری در بیمارستان‌های استان قزوین و وجود بیش از 40 بیمار بدحال کرونایی هم نشان می‌دهد که همچنان در شرایط سختی قرار داریم که باید آن را مدیریت کرده و از عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به شدت پرهیز کنیم.

استاندار قزوین: بیشتر بیمارستان‌های استان قزوین استیجاری و فرسوده هستنداستاندار قزوین: بیماران کرونایی در انتظار آی‌‌سی‌یو به استان‌های دیگر منتقل می‌شونداستاندار قزوین: واحدهای صنفی متخلف در قانون ممنوعیت فعالیت شبانه پلمب می‌شوند

محله پونک قزوین بیشترین میزان ابتلای کرونایی را ثبت کرد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین هم در این جلسه از کاهش 25 درصدی آمار بیماران بستری کرونایی خبر داد و اظهار داشت: روند ابتلا و بستری کرونایی در همه 6 شهرستان استان رو به کاهش است.

جلال رحمانی اضافه کرد: در هفته اخیر در شهر قزوین محله پونک بیشترین موارد قطعی ابتلا به کرونا را داشت و بعد از این محله هم خیابان دانشگاه، بلوار سعادت و خیابان ولیعصر بیشترین میزان ابتلای کرونایی را به خود اختصاص دادند که فرماندار قزوین به عنوان رئیس ستاد کرونای شهرستانی باید بیشترین تمرکز را بر این محلات برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی داشته باشد.

وی ادامه داد: همچنین در شهرهای بزرگ البرز و تاکستان هم بخش مرکزی بیشترین میزان ابتلا به کرونا را ثبت کرده و در شهرستان البرز شهر محمدیه (زیباشهر) و در شهرستان تاکستان هم شهر ضیاء‌آباد بیشتر ابتلا و بستری کرونایی را ثبت کردند.

بشاریات پرابتلاترین بخش کرونایی استان قزوین شد

مدیرکل پدافند غیرعامل استان قزوین هم در ادامه این جلسه با اشاره به تقسیم‌بندی حاکمیتی استان به 19 بخش مختلف گفت: از نظر میزان ابتلا نسبت به 100 هزار نفر جمعیت بخش بشاریات آبیک پرابتلاترین بخش استان قزوین بوده و بعد از آن بخش مرکزی آبیک، محمدیه، بخش مرکزی قزوین و بخش مرکزی بویین‌زهرا بیشترین میزان ابتلای کرونایی را به خود اختصاص دادند.

سیدجمال حسینی افزود: با وجود اینکه مقرر شده بود که فرمانداران روی برخی بخش‌ها به ویژه بشاریات تمرکز ویژه‌ای برای کاهش میزان ابتلا داشته باشند، متأسفانه در یکی 2 هفته اخیر کار نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و بازدیدهای نظارتی در بخش‌های یادشده رها شده است.

انتهای پیام/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید