طلسم انتخابات انجمن بسکتبال امسال شکسته نشد / «تیراندازی» در هوا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهری، پس از لغو انتخابات فدراسیون نابینایان و کم بینایان (5 دی)، دوره جدید انتخابات فدراسیون های ورزشی از 8 دی ماه سال جاری با تصویب اساسنامه جدید آغاز شد. انجمن کوهنوردی و سنگ نوردی.

پس از آن انتخابات رشته های بوکس، شنا، شیرجه و واترپلو، تکواندو، کبدی، اسکیت و حتی نابینایان و کم بینایان به پایان رسید. در این میان اما سوزن انصراف در انتخابات بسکتبال گیر کرده است تا امروز با وجود عزم سه گانه (4 دی، 25 بهمن، 25 بهمن)، شرایط برای تشکیل این هیئت انتخاباتی فراهم باشد. فیلد هنوز ارسال نشده است!

اما به نظر می رسد وزارت ورزش قصد ندارد تا پایان سال زمان جدیدی را برای انتخابات بسکتبال تعیین کند.انتخابات بسکتبال سال آینده!

البته در میان مجامع فوق‌العاده برخی از اتحادیه‌های فرعی و تا قبل از پایان سال، انتخابات ائتلاف تیراندازی نیز در نظر گرفته شده است، انتخاباتی که روزی ششم دی‌ماه مغفول مانده بود و هیچ قطعیتی درباره برگزاری انتخابات جدید در بهمن ماه وجود ندارد. . 25. قطعا برگزار می شود.

این را می توان از صحبت های علیرضا خسرو مدیرکل دفتر مشترک المنافع دریافت که می گوید: تا پایان سال هیچ انتخابات صنفی نداریم.

این مقام مسئول به مهری گفت: فدراسیون هایی مانند دوچرخه سواری و ژیمناستیک و انتخابات آنها هنوز برنامه ریزی نشده است.

* خبرگزاری مهر: علت لغو دیرهنگام انتخابات انجمن بسکتبال و تصمیم گیری 2 ساعت زودتر از موعد مقرر چه بود؟

– هیئت های انتخاباتی نیاز به حضور اعضا و ارائه آرا به صورت حضوری دارند در حالی که برخی از اعضای مجمع به دلیل کرونا و میکرون خواستار لغو مجمع شده اند.

*دو هفته پیش شرایط گسترش کرونا کشور تغییر کرد و نقشه کشور دوباره قرمز شد چرا روز قبل از مجمع اعضای این متقاضی لغو شد؟

– درخواست لغو جلسه باید به حد نصاب لازم برای عملیات برسد. چند روز قبل از برگزاری مجمع، چند نفر از اعضای اتحادیه برای انصراف از انتخابات نامزد کرده بودند که این تعداد به حد نصاب نرسیده بود. البته هر روز درخواست های جدیدی مطرح می شد تا اینکه در روز 26 بهمن با تماس دبیر مجمع انجمن بسکتبال با وزارت ورزش مبنی بر اینکه تعداد درخواست ها زیاد و قانونی شده است، تصمیم گرفتیم جلسه را لغو کنیم. شرایط عمومی کرونا را در نظر بگیرید. .

* البته مجمع در شرایطی غایب بود که هنوز اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده اعلام نشده بود. یعنی این موضوع و وضعیت کلی کاندیداها تاثیری در این زمینه نداشته است؟

– علت اعلام نشدن اسامی کاندیداهای راه یابی این بود که هنوز به صورت رسمی به ما اعلام نشده بود اما وزارت ورزش در حال رسیدگی بود اما دلیل عدم انصراف هیات بسکتبال اعلام نشدن نامزدها بود. .

* به هر حال اگر تایید کاندیداها را نمی گرفتید دوست دارید مجمع را چگونه برگزار کنید؟

– شاید همان روزی که تایید صلاحیت کاندیداها اعلام شد، چیزی مشخص نبود، وزارت ورزش وضعیت کاندیداها را زیر نظر داشت که در انتخابات همه فدراسیون ها این کار را می کند. نتایج پیگیری های کاندیداهای بسکتبال را زیر نظر داریم اما در عین حال به درخواست اعضای مجمع این تصمیم لغو شد.

* برنامه وزارت ورزش برای این انتخابات بسکتبال چیست؟ تاریخ جدید این انتخابات چه زمانی است؟

– وضعیت کشور در خصوص کرونا اصلا مشخص نیست، بنابراین تا پایان سال هیچ مجمع انتخاباتی نخواهیم داشت. ما یک جلسه عمومی فوق العاده داریم، اما انتخابات نداریم.

* چرا؟

– جمع آوری های فوق العاده ای در اینترنت صورت می گیرد، با توجه به شرایطی که در حمیل وجود دارد، این امر تاثیری در کرونا ندارد، اما اساسنامه نیاز به حضور حوزه ها دارد که در حال حاضر امکان پذیر نیست.

* به نظر شما انتخابات بسکتبال به سال آینده موکول می شود؟

– بله، امسال انتخابات انجمن بسکتبال نداریم.

* نقش داوطلبان ثبت نام شده چیست؟ طبق اساسنامه ثبت نام ها بعد از 4 ماه اعتبار ندارد.

– آره؛ در صورت سپری شدن 2 ماه و عدم برگزاری انتخابات بسکتبال، ثبت نام لغو خواهد شد.

*پس با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی و بعد از آن ماه مبارک رمضان، آیا ثبت نام مجدد از داوطلبان انجام می شود؟

– بله، بعید نیست. در صورت عدم برگزاری انتخابات بسکتبال حداکثر تا 2 ماه از تاریخ ثبت نام داوطلبان، مجددا ثبت نام می کنیم.

* گفتید وزارت ورزش تا پایان سال برنامه انتخاباتی ندارد، در حالی که طبق اعلام قبلی، انتخابات تیراندازی باید 30 بهمن برگزار شود. آیا این انتخابات مغفول خواهد ماند؟

– وزارت ورزش فقط برگزار کننده انتخابات است، مجامع در مورد مجامع و دبیر آن تصمیم گیری می کنند. بگذارید دبیر مجمع تصمیم بگیرد که انتخابات برگزار شود، مشکلی نداریم.

* نامزدهای ریاست انجمن تیراندازی علنی شده اند؟

– خیر، هنوز وزارت ورزش تایید نشده است.

* پس آیا می توان تیراندازی را قطع کرد؟

– هنوز تصمیمی گرفته نشده است، اما بعید است به وضعیت کشور رسیدگی شود. به ما بگو نگهش می داریم

* در این صورت و در صورت موکول شدن انتخابات به سال آینده، آیا این اتحادیه باید دوباره ثبت نام کند؟

– هنوز تصمیمی مبنی بر انصراف از تیم تیراندازی گرفته نشده است، اما اگر این اتفاق افتاد، ثبت نام مجددا انجام شود.

* در خصوص انجمن های دوچرخه سواری و ژیمناستیک و انتخابات آنها تصمیمی گرفته نشده است؟

– خیر، هنوز دستوری برای این دو اتحادیه صادر نشده است، در هر صورت امسال برنامه انتخاباتی جدیدی نخواهیم داشت.

* با تشکر از فرصتی که در اختیار خبرگزاری مهر قرار دادید، چیزی باقی مانده است؟

– من به سادگی تاکید می کنم که وزارت ورزش فقط مجری و برگزار کننده انتخابات فدراسیون هاست، هیچ تصمیمی از سوی این وزارتخانه گرفته نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید