ظرفیت بیمارستان‌های استان گیلان برای پذیرش بیماران کرونایی تکمیل شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، انوش دهنادی‌مقدم شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیش از هزار و 400 بیمار کرونایی در حال حاضر در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه روزانه حدود 350 الی 400 بیمار کرونایی جدید در بیمارستان بستری می‌شوند عنوان کرد: از این تعداد وضعیت 200 بیمار نیز وخیم بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها به سر می‌برند.

دهنادی‌مقدم ابراز داشت: در پیک پنجم کرونا که تعداد بیماران بیش از ظرفیت بیمارستان‌های استان است، مردم باید با کادر درمان همکاری کنند تا بتوانیم با کمک آن‌ها این بیماری را کنترل کنیم.

افزایش تصاعدی بیماران کرونایی در گیلان؛ 377 بیمار جدید بستری شدندگیلان در آستانه یک فاجعه‌ کرونایی؛ شمار بستری‌شدگان به 1200 نفر رسید16 شهرستان گیلان در وضعیت قرمز کرونایی؛ دورهمی‌ها همچنان پابرجاست

وی خاطرنشان کرد: بی‌توجهی و سهل‌انگاری نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مسافرت‌های بسیار به گیلان سبب شده تا اکنون با وضعیت کنونی مواجه باشیم و تقریباً تمام تخت‌های بیمارستانی استان گیلان تکمیل شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه اگر در پیک پنجم مردم توجه و همکاری لازم را نداشته باشند در ارائه خدمات درمانی با مشکل مواجه می‌شویم اظهار داشت: از همه‌ هم‌استانیان تقاضا داریم ما را در خدمت‌رسانی به خود یاری کنند.

انتهای پیام/614/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید