«عادله راز»: مردم افغانستان دیگر به آمریکا اعتماد ندارند

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عادله راز» سفیر دولت سابق افغانستان در واشنگتن در نخستین مصاحبه تلویزیونی خویش پس از سقوط کابل گفت که گمان نمی‌کند جو بایدن به سرنوشت زنان و دختران افغانستان اهمیتی بدهد.

وی همچنین خاطرنشان کرد که فرار «اشرف غنی» رئیس جمهور سابق این کشور از افغانستان برخلاف باور عمومی ناگهانی نبود، بلکه از پیش تعیین شده بود.

عادله راز به «اکسیوس» گفت که همسرش «عبدالمتین بیک»، رئیس دفتر سابق اشرف غنی، پیش از سقوط کابل و پیشروی طالبان به سمت پایتخت به او گفته بود که متوجه شده غنی طی آن روزها فقط با دو نفر از دستیاران ارشد خود دیدار می‌کرد و این دیدارها را بطور غیر عادی محرمانه خوانده بود.

وی همچنین اظهار این که مقامات دولت بایدن از دیدار با وی امتناع می‌کنند، تصریح کرد که دیگر به دولت آمریکا اعتمادی ندارد و احتمالاً دیگر مردم افغانستان نیز دیگر به سیاست‌های آمریکا اعتمادی نخواهند کرد.

نماینده پوتین: ابعاد جنایات جنگی آمریکا در افغانستان هنوز مشخص نشده استگاسمن: نادیده گرفتن جنایات آمریکا در افغانستان «منزجرکننده» استپوتین: نتیجه حضور 20 ساله آمریکا در افغانستان شکست و فاجعه است

نیمه شب هشتم شهریور 1400 در افغانستان و جهان تاریخ مهم و به یاد ماندنی شد، تاریخی که به 20 سال اشغال و جنایت پایان داد و آمریکا شکست خورده شبانه از این کشور خارج شد.

افتضاح این ابر قدرت کاغذی و فرار شبانه از افغانستان در واقع حاکی از این است که هرگز نمی‌توان بر این کشور اعتماد کرد، هرگز در روزگار بد در کنار کسی نخواهد بود و هرگز نباید به آن اجازه داد که در سرنوشت کشوری دخیل شود.

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید