عامل اصلی موفقیت رزمندگان در دفاع مقدس توسعه اندیشه امام راحل در جبهه‌ها بود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، سردار مهدی ظفری صبح امروز در آیین تحلیل از پیشکسوتان دفاع استان همدان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: رزمنده و پیشکسوت کسی است که صدها دلیل برای عدم حضور در جبهه‌های نبرد داشت اما همه را پشت سرگذاشت و وارد جبهه شد فردی که در جبهه با مشکلات زیادی روبه‌رو بود و شب و روز را باید تلاش می‌کرد تا این مشکلات را پشت سر بگذارد.

وی افزود: پیشکسوت رزمنده، در دوران دفاع مقدس باید در دو جبهه جهاد اکبر و اصغر فعالیت می‌کرد، رزمنده‌ای که اگر شهید می‌شد به دوستان خود وصیت می‌کرد دستان مرا از تابوت بیرون بگذارید تا بدانند دست‌های من خالی است و اگر زنده بر می‌گشت از کسی توقع نداشت.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان درباره دلیل موفقیت رزمندگان عنوان کرد: عامل اصلی موفقیت ما توسعه اندیشه امام راحل در جبهه ها بود به گونه‌ای که هر کسی تبلوری از امام راحل شد.

وی با این توضیح که ما جنگ را زیر چتر امامت فرماندهی کردیم مطرح کرد: عنوان پیشکسوت خاص قشر فرماندهان نیست بلکه یک مقام و رسالت است برای فردی مانند شهید سلگی که پس از جانبازی اقدامات فرهنگی خود را شروع کرد یا فردی مانند شهید شمسی‌پور که وارد عرصه دفاع از حرم و تفحص می‌شود.

ظفری با بیان اینکه اگر تمرکز در جامعه ما بر مقام پیشکسوت نباشد مطمئن باشید ممکن است به مشکل برخوریم عنوان کرد: چقدر مردم قدرشناسی داریم که با وجود افکار و سلیقه‌های مختلف در مقابل مقام رزمنده خاشع هستند.

وی بیان کرد: شکر خدا که رزمنده شدیم و قامت پیشکسوتان را به دست آوردیم عنوانی که به واسطه آن معتقدم امروز غرق در نعمت هستیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان با این توضیح که امروز در جامعه نیاز به وحدت و انسجام داریم گفت: امروز باید از مرزهای سیاسی عبور کنیم و تمدن اسلامی را تشکیل دهیم تمدنی که در آن امت مسلمان یکدیگر را دوست دارند.

دفاع مقدس مظهر اعتقاد به وعده‌های صادق الهی استاستاندار کردستان: ذهن و زبان از بازگویی ایثار دوران دفاع مقدس قاصر است33 ویژه برنامه هفته دفاع مقدس در قشم اجرا می‌شود

وی اظهار داشت: معتقدم خدا شرایط بزرگ شدن را برای ما فراهم کرده بنابراین امروز زمان قهر کردن، رو ترش کردن وغیره نیست بلکه ما فرزند و امت امام حسین(ع) و فرزند عاشورا ایم و باید آن را حفظ کنیم.

انتهای پیام/742/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید