عدم تعادل انرژی زمین، تغیرات اقلیمی توسط انسان را ثابت می‌کند

علم و پیشرفت / علم و فن آوری جهان

http://fna.ir/3m42a ۰ عدم تعادل انرژی زمین، تغیرات اقلیمی توسط انسان را ثابت می‌کند

دانشمندان گوشزد می‌کنند نوسانات طبیعی به تنهایی نمی‌تواند روند عدم تعادل انرژی زمین که در این 20 سال مشاهده شده است را توضیح دهد.

عدم تعادل انرژی زمین، تغیرات اقلیمی توسط انسان را ثابت می‌کند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از ان‌بی‌سی، دانشمندان هشدار می‌دهند که آب و هوای کره زمین از تعادل خارج شده است. آن‌ها می‌گویند ثبات در آب و هوای کره زمین بسته به توازنی ظریف میان میزان انرژِی جذب شده از خورشید توسط زمین و میزان انرژی بازتابی توسط این سیاره می‌باشد. اما این توازن در سال های اخیر از چرخه خارج شده است و عدم توازن بین انرژی های دریافتی و خروجی زمین در حال افزایش است.

انتشار دی اکسید کربن، متان و دیگر گازهای گلخانه‌ای بر اثر فعالیت‌های انسانی گرما را در اتمسفربه دام می اندازد. بنابراین زمین اشعه مادون قرمزی را که در حالت عادی می‌بایست از جو خارج می‌شد در خود جذب می‌کند. ذوب یخ های آب دریا، تغییر میزان پوشش ابرها و تغییر در غلظت ذرات ریز معلق در اتمسفر به نام آئروسل که همگی اثرات مخرب تغییرات اقلیمی هستند نیز همگی نشان دهنده آن است که زمین میزان کمتری از اشعه های دریافتی از خورشید را به کیهان برمی‌گرداند.

پژوهشگران مشاهدات ماهواره‌ای را بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۲۰ انجام دادند تا میزان افزایش عدم تعادل انرژی زمین را اندازه گیری کنند. آن‌ها دریافتند نوسانات طبیعی به تنهایی نمی‌تواند روندی را که در این ۲۰ سال مشاهده شده است توضیح دهد. پیش از این ادعا می‌شد تغییرات اقلیمی تا حدود زیادی روندی طبیعی می‌باشد. اما نتایج این تحقیقات هرگونه شکی نسبت به اثرمخرب فعالیت‌های انسانی بر تغییرات آب و هوایی را از بین می‌برد. روگورامان، یکی از محققان این پروژه نیز بر پیامدهای اجتماعی و سیاسی نتایج پژوهش تاکید می‌کند.

انتهای پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید انرژی زمین علم تغییرات اقلیمی این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • پرتاب ماهواره برای تحقیق در مورد فضا

  • تولید پلاستیک سازگار با محیط زیست

  • کمک کرونا به حفظ محیط زیست

source

دیدگاهتان را بنویسید