عدم حضور رسانه در سلاح، خشونت و ترویج منطق گفتگو در کهگیلویه و بویراحمد


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوجی، سید ولی موسوی، فعال رسانه ای و فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد در یادداشتی به اتفاقات اخیر اشاره کرد. امروزه درگیری های دسته جمعی به عنوان یک آسیب اجتماعی، یکی از شاخص های مهم وجود خشونت در جامعه بین افراد، گروه ها و خانواده ها و قبایل تلقی می شود که امنیت اجتماعی را تهدید می کند و مانع توسعه اجتماعی می شود.

این گونه خشونت ها سالانه زندگی هزاران نفر را تحت تاثیر قرار می دهد و تهدیدی برای جان و مال افراد است و باعث ایجاد ترس در جامعه شده است.

داده های موجود نشان می دهد که بیشترین انگیزه برای این گونه اختلافات اختلافات خانوادگی، ملکی، مالی و مواردی از این دست است. این گونه تعارضات پیامدهای اجتماعی و امنیتی بسیاری دارد که سلامت و امنیت روانی جامعه را به خطر می اندازد و در نتیجه باعث فرار سرمایه های اقتصادی و فرهنگی از جامعه می شود.

علل و عوامل درگیری های دسته جمعی در استان کهگیلویه و بویراحمد متفاوت است و به این ترتیب رسانه های کهگیلویه و بویراحمد حرکت خلاقانه ای را برای عدم استفاده از سلاح، درگیری و خشونت در فضای مجازی آغاز کرده اند. بیایید همراه با رسانه ها فرهنگ و آگاهی مردم را تشویق کنیم که از هم جدا بمانند که برای یک محیط شهری و متمدن نامناسب است و نمونه ای از محیط جنگ و مبارزه است. قانون و اخلاق باید حاکم باشد.

این اتفاقات ناگوار با فرهنگ غنی و اسلامی مردم شریف استان ناسازگار است و زیبنده نیست که اقدامی انجام دهند که علاوه بر ترویج خشونت اجتماعی، روحیه مهربانی و احساسات انسانی را خدشه دار کند. صادقانه به مردم دیگر این کشور ثروتمند.

از سوی دیگر، مقامات قضایی و امنیتی استان همواره بر عدم استفاده از سلاح در جشن های شادی و غم تاکید داشته اند و بی تفاوتی و اتفاقات ناخوشایند در این حوزه همچنان در برخی مناطق دیده می شود و قلب همگان را به درد می آورد. تازه ترین اتفاق در مراسم عروسی در چرام بود که پدر بر اثر سهل انگاری بچه فوت کرد و بهشتی شد.

این یکی از غم انگیزترین خبری بود که از پدری در مراسم عروسی پسرش در قبال فرزندش با تهدید اسلحه شنیدم.

گفت و گو همیشه منطقی ترین راه برای رسیدن به توافق بوده و خواهد بود. پیمودن مسیر مسالمت آمیز برای دادخواهی با فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ زیبای منطق گفت و گو و پایبندی به آموزه های دینی، خشونت را به خاطر چیزهای بی ارزش در جامعه گسترش ندهیم.

از مردم خوب این دیار که مظهر زیبایی و مردانگی هستند انتظار می رود با ترویج اخلاق و پیوستن به این حرکت مهم و تاثیرگذار راه را برای راه حل های منطقی و قانونی هموار کنند. محبت و محبت در سایه همدلی و همکاری و با هم بودن، مسلماً مبتنی بر فرهنگ و فضایل زیبای اخلاقی صورت می گیرد و فضایل انسانی می تواند راهگشای بهتری برای رفع اختلافات و مشکلات باشد تا خشونت و بی دوستی را از جامعه زدوده شود.

از زحمات ارزنده و مجدانه دادستان انقلاب، نیروی انتظامی و امنیتی استان کهگیلویه و بویراحمد صمیمانه تقدیر و تشکر می نمایم. آنها شب و روز برای امنیت مردم کار می کنند و انتظار می رود که مردم را به طور جدی مختل کنند. نظم و امنیت مردم

انتهای پیام/ 82024این را در صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید