عدم پاسخگویی رئیس‌جمهور الجزایر به تماس های تلفنی «ماکرون»

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه فرانسوی «اپینیون» چاپ پاریس نوشت که «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه اوایل هفته جاری تلاش کرد تلفنی با «عبدالمجید تبون» رئیس‌جمهور الجزایر گفت‌وگو کند، اما این تلاش‌ها نتیجه‌ای نداشت.

به نوشته این روزنامه، ماکرون قصد داشت تلفنی با تبون گفت‌وگو کرده و وی را متقاعد کند تا در کنفرانس پاریس در لیبی که قرار است 12 نوامبر آینده در پاریس برگزار شود، شرکت کند.

این روزنامه فرانسوی در ادامه نوشت که بعد از شکست ماکرون در برقراری ارتباط با رئیس‌جمهور الجزایر، ریاست جمهوری فرانسه از طریق کانال‌های دیپلماتیک خود دعوت‌نامه رسمی را برای رئیس‌جمهور الجزایر ارسال کرده است.

بر اساس این گزارش، ماکرون تلاش می‌کند که بعد از اظهارات توهین آمیزش علیه الجزایر و مسئولان این کشور، روابط خود با رئیس‌جمهور الجزایر را بهبود ببخشد.

ماکرون سه شنبه ضمن عذرخواهی درباره اختلافات و سوء تفاهم‌های پیش آمده، تاکید کرد که به ملت الجزایر و تاریخ این کشور احترام می‌گذارد.

رئیس‌جمهور فرانسه اخیرا ضمن زیر سؤال بردن وجود ملت الجزائر پیش از استعمار فرانسه گفته بود که نظام سیاسی و نظامی الجزائر، تاریخ استعمارگری فرانسه در الجزائر را براساس نفرت از فرانسه بازنویسی کرده است.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید