عراق|ادامه اعتراضات به نتایج انتخابات و تدابیر شدید امنیتی در خیابان‌های بغداد

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حسن سالم عضو ائتلاف الفتح در گفتگویی با العهد نیوز تاکید کرد، تظاهرات مسالمت آمیز تا زمان بازگشت حقوق به صاحبان اصلی‌اش و بازگشت آرای به سرقت رفته از سوی کمیساریای انتخابات ادامه پیدا خواهد کرد.

به گفته این رهبر الفتح معترضین خواهان مشخص شدن عاملان شلیک به سوی تظاهرات کنندگان بی دفاع هم هستند.

او تاکید کرد تحصن مسالمت آمیز ما ادامه داشته و در مقابل سرقت آرا از سوی کمیساریا ساکت نخواهیم نشت.

سالم افزود: دولت پیشبرد امور را مسئول شهادت و مجروحیت تظاهر کنندگان مسالمت آمیز دانسته و خواهان تشکیل کمیته حقیقت یابی با عضویت حشد الشعبی برای مشخص کردن عاملان این جنایت هستیم.

از سوی دیگر از بغداد خبر رسید چارچوب هماهنگی جریان‌های عراقی معترض به نتایج انتخابات جلسه‌ای را شامگاه دوشنبه برگزار خواهند کرد.

قرار است این نشست در منزل حیدر العبادی رئیس ائتلاف النصر با حضور تمامی رهبران برگزار شود.

قرار است در نشست شامگاه دوشنبه تبعات تظاهرات در برابر دروازه‌های منطقه سبز و حادثه هدف سوء قصد به اقامتگاه مصطفی الکاظمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در مورد اعلامیه کمیساریای انتخابات در مورد تکمیل بازشماری دستی آرا موضع گیری شود.

از سوی دیگر رسانه‌های عراقی با انتشار تصاویری از استقرار نظامیان در خیابان‌های بغداد سخن گفتند.

رسانه‌های عراقی علت حضور نفربرهای ارتش عراق در خیابان‌های بغداد را بسط قدرت و هیبت دولت اعلام کردند.

تصاویر منتشر شده نشان می‌دهند برخی از خیابان‌های بغداد به پادگان نظامی تبدیل شده است.

کمیساریای عالی انتخابات عراق: نتایج بازشماری دستی آراء منطبق با شمارش الکترونیکی استبرگزاری تظاهرات معترضین به نتایج انتخابات عراق + فیلم و تصاویراعتراضات و تحصن‌های گسترده معترضان علیه نتایج انتخابات عراقتداوم کشمکش میان کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق و معترضانبررسی آخرین وضعیت انتخابات عراق و پیامدهای آن در کمیسیون امنیت ملی مجلستداوم روند شمارش دستی در ذی‌قار و موعد اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید