عضو فقهای شورای نگهبان: اخلاص در عمل سیره پیامبر(ص) به جامعه اسلامی برای دوری از کینه است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، آیت‌الله محمدمهدی شب‌زنده‌دار شامگاه دوشنبه در مراسم عزاداری شهادت پیامبر(ص) و امام حسن مجتبی (ع) که در صحن صاحب‌الزمان(عج) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، اظهار داشت: پیامبر(ص) فرمودند مسلمین و تمام کسانی که به اسلام گرویده‌اند باید در مقابل کفار ید واحده باشند.

وی بابیان اینکه اتحاد مقابل دشمنان اسلام سفارش و تأکید پیامبر(ص) بود، افزود: رسول گرامی اسلام فرمودند من دو گوهر گران‌بها در میان شما گذاشتم که یکی کتاب خدا و دیگری اهل‌بیت من هستند که اگر به این دو توسل کردید هرگز گمراه نمی‌شوید.

عضو فقهای شورای نگهبان عنوان کرد: نبی مکرم اسلام(ص) در سال دهم هجرت، با فراخوان عمومی حج به‌جای آوردند که در حین این حج مطلع شدند که سال پایانی عمرشان است، مردم را جمع و خبر ارتحال شان را به مردم اعلام کردند.

سبک زندگی پیامبر اسلام(ص) بهترین الگو برای مسلمانان است4 نگرانیِ پیامبر (ص) در آخرین روزهای زندگیکاریکاتوریست هتاک به ساحت پیامبر(ص) کشته شد

استاد حوزه علمیه بر اساس سیره پیامبر(ص) اگر کسی اجتماع مسلمین را ترک کند به خطا می‌رود، منظور حضرت رسول اکرم(ص) از همراهی با جماعت، جماعتی از مسلمین است که صالح و تربیت‌شده اسلام و ائمه(ع) هستند.

آیت‌الله شب‌زنده‌دار تصریح کرد: پیامبر(ص) فرمودند سه مطلب است که اگر مؤمنان برمدار آن قرار گیرند و آن‌ها را در خود پیاده کنند، قلب‌هایشان مبتلابه خیانت و کینه نمی‌شود که یکی از آن‌ها شامل اخلاص در عمل برای خداست.

وی بابیان اینکه اخلاص یعنی ریا و شرک و دنیاخواهی در انسان نباشد، گفت: انسانی که می‌خواهد از ریا دوری کند کاری را برای مطرح‌شدن و در چشم‌ها دیده شدن انجام ندهد، خداوند تضمین داده است که اگر کسی عملی را برای خدا انجام دهد، آن را رشد دهد و به مقصد برساند.

عضو فقهای شورای نگهبان خاطرنشان کرد: اگر جوامع اسلامی اخلاص در عمل داشته باشند و کار را برای خدا انجام دهند، کم‌کاری نمی‌کنند و کارها به شیوه مطلوب و شایسته دنبال می‌شود.

انتهای پیام/452/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید