عضو هیئت رئیسه مجلس: اعتبارات تملک دارایی‌‌ خوزستان به 5 هزار میلیارد تومان افزایش یافت

– اخبار استانها –

مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که از سال گذشته به دنبال آن بودیم، مسئله همراهی با سایر نمایندگان کشور در موضوعات کلان ملی بوده است.

وی با اشاره به این همدلی بین نمایندگان افزود: همراهی نمایندگان تاثیر به سزایی در جذب اعتبارات دولتی و عمرانی داشته است. به طوری که سال گذشته بودجه استان خوزستان 2 هزار و 900 میلیارد تومان بوده است اما امسال فقط در منابع تملک دارایی‌ها به 5 هزار و 585 میلیارد تومان رسیده است.

یوسفی بیان داشت: اگر بخواهیم این میزان اعتبار را با ماده 56 که همان ظرفیت داخلی و بانکی است؛ جمع کنیم فقط دو هزار و 226 هزار میلیارد تومان ظرفیت بانک ها را آورده ایم که البته جذب این بودجه به همت استاندار و مدیران کل بستگی دارد.

گزارش مرکز پژوهش های مجلس؛سهم برق از بودجه 1401نگاه ویژه ای در تدوین لایحه بودجه 1401 به آمایش سرزمین شده استنماینده بویین‌زهرا و آوج در مجلس: وزارت نیرو بودجه ساخت شبکه آبرسانی سد بالاخانلو را تأمین کندنماینده مجلس: بودجه ریزی نادرست تبدیل به ام المصائب کشور شده است

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: جذب اعتبارات دولتی و عمرانی همت استانداران ،مدیران کل و فرمانداران را می طلبد و نمایندگان در زمان تصویب بودجه ،بودجه های مورد نیاز را تصویب می کنند اما تخصیص و پیگیری با استاندار و مدیران کل است.

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان داشت: متاسفانه در استان ما این موضوع به درستی پیگیری نمی شود. به عنوان مثال در سال گذشته برای قطار شهری اهواز 500 میلیارد تومان اوراق تصویب کردیم اما متاسفانه شهرداری و شورای سابق نتوانستند آن را جذب کنند و برگشت خورد .

‌نماینده مردم اهواز در مجلس یازدهم افزود: در سال 1399 با توجهات ویژه مقام معظم رهبری 100 میلیون یورو جهت پروژه های آب و فاضلاب اهواز در نظر گرفته شده بود که متاسفانه به دلیل تاخیر در پروژه فقط 50 میلیون یورو تخصیص داده شد.

وی گفت: از طرفی به دلیل اینکه نرخ ارز 17 هزار تومان در نظر گرفته شد مبلغ آن 750 میلیارد تومان بود در صورتی که نرخ ارز 30 هزار بوده است و یعنی نزدیک به 800 میلیارد تومان تنزیل خورد که این یک اشتباه بوده و تا قبل از آغاز این مجلس فقط 12 میلیون یورو از تخصیص داده شد که ما مجددا این بودجه رو به چرخه آورده ایم.

انتهای پیام/341/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید