عقد تفاهم‌نامه همکاری ورزشی بین ایران و عراق

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در این دیدار رعد حمودی رئیس کمیته ملی المپیک عراق ضمن تشکر از قبول دعوت و حضور دکتر صالحی‌امیری و هیئت همراه به کشورش افزود: ما دو کشور دوست و برادر هستیم که می‌توانیم با استفاده از ظرفیت‌های خود شاهد رشد هر چه بیشتر ورزش در هردو کشور باشیم و امیدوارم که کمیته‌های ملی المپیک دو کشور در راستای پیاده سازی بندها و مفاد تفاهم نامه تمام تلاش خود را بکار ببندند.

وی تصریح کرد: ایران در برخی رشته‌های ورزشی جزو قدرت‌های جهانی محسوب شده و می‌تواند کمک بسزایی در رشد و ارتقا ورزش عراق داشته باشد و تبادل مربی و برگزاری اردوهای مشترک تاثیر بسزایی در این زمینه دارد.

در ادامه رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در نشست با حمودی رئیس کمیته ملی المپیک عراق گفت: کشور عراق دوست و برادر ماست و آقای حمودی همانند برادری عزیز و قابل احترام برای رشد ورزش عراق بسیار دلسوزانه فعالیت می‌کند و همین عشق و علاقه به رشد ورزش کشور برادر، ما را بر آن داشت تا بیش از پیش به فکر حمایت و همکاری در بسیاری از زمینه‌های ورزشی باشیم.

وی افزود: شب گذشته کاراته ما در قزاقستان در رده‌های پایه قهرمان آسیا و همچنین اخیرا وزنه‌برداری ما نایب قهرمان جهان شده است، کشتی ما نیز جایگاه جهانی و المپیکی دارد که البته ارتباط بسیار خوبی نیز با فدراسیون عراق دارد و آنها هم اکنون برای برپایی اردوی مشترک در بغداد هستند.

وی ادامه داد: تیراندازی، والیبال و بسکتبال ما و در بسیاری دیگر از رشته‌ها پتانسیل لازم را برای کمک و همراهی با ورزش عراق را دارد و هدف از حضورمان در اینجا آشنایی با ظرفیت‌های شما بود تا با کمک و همکاری هم به امید خدا در بازی‌های آسیایی و کشورهای اسلامی تاثیر این مشارکت را ببینید.

صالحی‌امیری افزود: علاوه بر حضوری موفق در بازی‌های آسیایی هانگژو و کشور‌های اسلامی، برای چهارمی آسیا هدف‌گذاری کرده‌ایم همچنین برای بازی‌های المپیک پاریس 2024 هم جهش خوبی طراحی کرده‌ایم و از همین امروز آماده همکاری با ورزش عراق هستیم.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: اینجا (عراق) خانه ماست، آرمان‌های قلبی ما اینجا هستند و ایران هم خانه شماست. ورزش نزدیکی و برادری می‌آورد و اگر آمادگی داشته باشید ظرف یکی دو ماه آینده می‌توانیم میزبان مقامات ورزش عراق، کمیته ملی المپیک و روسای فدراسیون‌های شما باشیم تا تبادل‌های دو جانبه فنی بین رشته های مورد نظر صورت گیرد.

صالحی‌امیری تصریح کرد: از یک ماه آینده برای اجرای تفاهم‌نامه ورزشی بین دو کشور و بنا بر درخواست فدراسیون‌های ورزشی طرفین آماده هر نوع همکاری هستیم بخصوص که محجبه بودن ورزشکاران دختر عراقی نیز امکان برگزاری دیدارها و اردو های مشترک را برای تیم‌های ملی بانوان دو کشور فراهم می‌آورد.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان افزود: همچنین دوره‌های آموزشی خاصی در آکادمی ملی المپیک که اخیرا جزو 12 آکادمی برتر دنیا شده است داریم و می‌توانیم دوره‌های مختلف پیشرفته مدیریت ورزش، مربیگیری پیشرفته و دوره‌های پیشرفته علمی و نظری برای سرپرستان و مدیران ورزشی زیر نظر بهترین اساتید برای شما برگزار کنیم.

سفر صالحی‌امیری به عراق برای امضای تفاهم‌نامه همکاریصالحی‌امیری: کاراته آبروی ورزش ایران است/ طباطبایی: امیدوارم نتیجه‌ تاریخی در قزاقستان رقم بخورد

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید