عمران خان: جامعه جهانی از بحران انسانی در افغانستان جلوگیری کند

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان در پیامی با تاکید بر لزوم اقدام جامعه جهانی برای جلوگیری از وقوع یک بحران انسانی در افغانستان گفت: پاکستان همیشه در زمان نیاز کنار مردم افغانستان ایستاده است.

وی با خطاب کردن «امیرخان متقی» به عنوان «سرپرست وزارت خارجه افغانستان» افزود که پاکستان به هیئت افغانستان اطمینان داده که تمام کمک‌های بشردوستانه ممکن را به افغانستان ارائه خواهد کرد.

عمران خان در توئیتی نوشت که پاکستان در آستانه زمستان در حال ارسال اقلام غذایی ضروری، تجهیزات پزشکی اضطراری و دیگر کمک‌های ضروری به مردم افغانستان است.

نخست وزیر پاکستان ادامه داد: مجدداً از جامعه جهانی می‌خواهم که مسئولیت جمعی خود را برای جلوگیری از یک بحران انسانی بزرگ که مردم افغانستان با آن روبرو هستند، انجام دهد.

قریشی در ترویکای توسعه‌یافته: دارایی‌های توقیف شده افغانستان آزاد شودعمران خان: پس از تسلط طالبان بر افغانستان تروریست‌های داعش به پاکستان آمدندنماینده ویژه آمریکا با وزیر خارجه طالبان در پاکستان دیدار می‌کند

پیش از این نیز «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان در نشست «ترویکای توسعه‌یافته» خواستار تعامل کشورهای جهان با طالبان شده و تاکید کرده بود که این اقدام به حرکت افغانستان به سمت ثبات و پایداری کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید