عمران خان: پس از تسلط طالبان بر افغانستان تروریست‌های داعش به پاکستان آمدند

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان به دادگاه عالی این کشور گفت که شماری از اعضای گروه تروریستی داعش پس از تسلط طالبان بر افغانستان وارد خاک پاکستان شده‌اند.

وی بدون ارائه جزئیات درباره تعداد اعضای وارد شده داعش به پاکستان گفت که این تروریست‌ها در میان 250 هزار نفر از مردم افغانستان از مرز عبور کرده‌اند.

به گزارش «اسپوتنیک»، عمران خان در توضیح درباره اقدامات دولت پاکستان در این باره گفت که با حضور مقامات اطلاعاتی و ارتش یک کمیته هماهنگی برای رسیدگی به این موضوع ایجاد شده است.

در این نشست دادگاه عالی پاکستان نیز با ابراز نارضایتی از مذاکرات صلح دولت این کشور با «تحریک طالبان پاکستان»، خواستار اجرای عدالت درباره حملات صورت گرفته توسط این گروه شد و خطاب به عمران خان گفت: آیا قرار است بار دیگر سند تسلیمی دیگری امضا کنیم؟

میانجیگری طالبان برای برقراری صلح در پاکستاناسلام‌آباد: حکومت طالبان آتش‌بس در پاکستان را تسهیل کردپاکستان: طالبان اطمینان داده که از خاک افغانستان تهدید نمی‌شویمطالبان: بیش از 600 عضو داعش و مجرم را بازداشت کردیم

مذاکرات اسلام‌آباد و تحریک طالبان پاکستان با میانجیگری «سراج‌الدین حقانی» وزیر کشور طالبان در خاک افغانستان صورت گرفت و در نتیجه این مذاکرات و پس از آزادی شماری از اعضای تحریک طالبان، آتش‌بس یک ماهه بین دو طرف برقرار شده است.

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید