عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن همدان – سنندج پایان یافت

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن همدان – سنندج با حضور معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، استاندار کردستان و دیگر مسئولان استانی امروز به پایان رسید.

خیرالله خادمی معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور امروز در آیین افتتاح راه‌آهن سنندج- همدان اظهار داشت: این پروژه بزرگ در حالی با پیگیری‌های ویژه استاندار کردستان به سرانجام رسید که با روند پیشرفت گذشته خود، تا 2 سال دیگر ریل‌گذاری به اتمام نمی‌رسید.

وی با بیان اینکه متوسط ریل‌گذاری در طول دوران گذشته 150 تا 160 کیلومتر در سال بوده است افزود: در 6 ماه گذشته 80 کیلومتر ریل‌گذاری در این محور انجام شده است.

معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به اینکه عملیات ریل‌گذاری 150 کیلومتر حدود دو سال طول می‌کشد یادآور شد: این پروژه کار زیربنایی بزرگی محسوب شده که توسط نظام جمهوری اسلامی به عنوان اولویت انجام شد و پس از تکمیل ایستگاه‌ها در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

ریل‌‌گذاری پروژه راه‌آهن همدان ـ سنندج فردا به اتمام می‌رسدآیت‌الله رئیسی: اتصال به راه‌آهن از مطالبات اساسی مردم بوشهر است/ پیشرفت 20 درصدی پروژه راه‌آهن شیراز – بوشهر- عسلویه پس از 14 سال قابل‌توجیه نیست

به گزارش تسنیم طول خط آهن تهران، همدان – سنندج 420 کیلومتر است که مسیر تهران تا همدان به طول 270کیلومتر به بهره‌برداری رسیده و از 151 کیلومتر طول خط ریلی همدان – سنندج نیز 64کیلومتر از آن در حوزه استان همدان واقع شده و از شهر بهار و لالجین عبور و به استان کردستان منتهی می‌شود.

تاکنون برای این پروژه یک هزار و 550 میلیارد تومان هزینه شده که شامل سه قطعه، 27کیلومتر خط ایستگاهی و هفت ایستگاه دارد که مهمترین آن ایستگاه سنندج است.

از جمله مزایای بهره‌برداری از این خط ریلی می‌توان به کاهش تصادفات جاده‌ای، تسهیل سفر، توسعه صنعت گردشگری، کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، اشتغال‌زایی و کاهش مصرف سوخت اشاره کرد.

انتهای پیام/487/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید