عکاس خوزستانی دیپلم افتخار دوسالانه عکس بلغارستان را کسب کرد

6161648b91aa8_2021-10-09_13-14 عكاس مستند و خبری ایران با روایتی از تحقق آرزوی یک کودک مبتلا به سرطان موفق به دریافت دیپلم‌ افتخار یازدهمین دوسالانه عكس مستند هنری بلغارستان (PHODAR) شد.

شایان حاجی‌نجف عکاس و خبرنگار خوزستانی با مجموعه عکس "شاهزاده صورتی" که به تحقق آرزوی یک کودک مبتلا به سرطان پرداخته است موفق به دریافت دیپلم‌ افتخار یازدهمین دوسالانه عكس مستند هنری بلغارستان شد.

شایان حاجی‌نجف متولد ۱۳۷۲ در اهواز، مجموعه عکس "شاهزاده صورتی" را درباره تحقق آروزی کودکی مبتلا به سرطان به نام پرند کار کرده است. پرند ۸ ساله آرزوی پوشیدن لباس شاهزاده ای به رنگ صورتی‌ را داشت که تحقق آرزوی این کودک توسط یک مجموعه خیریه در اهواز موضوع مجموعه عکس این عکاس ایران شد.

جایزه بزرگ این دوسالانه به ارزش ۲هزار دلار به جورج لوئیس سانتوس گارسیا از ونزوئلا رسید.

در نمایشگاه آثار این دوسالانه که از ۷ تا ۲۷ اکتبر در محل موزه هنرهای اجتماعی صوفیه بلغارستان برپا خواهد بود، ۲۲ عکاس از ۱۳ کشور جهان حضور دارند که ابراهیم علی‌پور و عبدالله حیدری از ایران نیز در میان عکاسان راه یافته به نمایشگاه هستند.

موضوع یازدهمین جشنواره Phodar "امروز فردا دیروز است" است. این مبحث یک دید تاریخی از واقعیت را نشان می دهد و در عین حال در قلب پدیده "عکاسی" قرار می گیرد. وضعیت همه گیری، انزوا، محدودیت ها بر هر یک از ما به طور روزانه و عملکرد جامعه به طور کلی تأثیر می گذارد از نکاتی است که توسط هیات داوران این دوسالانه مورد توجه قرار گرفته است.

دوسالانه عکس «فودار» (PHODAR) معتبرترین جایزه عکس مستند و هنری شرق اروپا است که اولین دوره خود را در سال ۱۹۹۹ برگزار کرد و اکنون به مدت ۲۲ سال است که در بلغارستان برگزار می‌شود و توانسته است با تمرکز بر مجموعه عکس‌های روایی توجه عکاس‌های بین المللی مستند را به خود جلب کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید