عکس سربازان روس در نزدیکی اوکراین و تدارک جنگ 9 ماهه/ اطلاعیه وزارت خارجه روسیه از دیدار لاوروف و امیرعبداللهیان/ رهگیری ناو آمریکایی در دریای چین جنوبی/ چراغ سبز واشنگتن به متحدان ناتو برای ارسال سلاح به اوکراین – تابانککیوسک بین المللی درخشان: عکس هایی از افزایش نیروهای روسیه در نزدیکی اوکراین و آمادگی برای جنگ 9 ماهه، بیانیه وزارت خارجه روسیه درباره دیدار با لاوروف-امیر عبداللهیان، رهگیری ناو جنگی آمریکایی در دریای چین جنوبی، چراغ سبز واشنگتن برای متحدان ناتو برای ارسال سلاح به اوکراین و اتهامات استرالیا به ایران، روسیه و روسیه حملات سایبری مهمترین اخبار و رویدادهای بین المللی در 24 ساعت گذشته بوده است.

تصاویری از افزایش نیروهای روسیه در نزدیکی اوکراین و آمادگی برای جنگ 9 ماهه

ساعاتی پس از اینکه جو بایدن گفت که ولادیمیر پوتین “باید کاری انجام دهد”، شواهد جدیدی مبنی بر افزایش نیروها در نزدیکی اوکراین برای “جنگ 9 ماهه” ظاهر شد.

به گزارش دیلی میل، تصاویر ماهواره ای 19 ژانویه از یک گروه جنگی در پایگاه ورونژ در حدود 200 مایلی (330 کیلومتری) از مرز اوکراین با ردیف هایی از تانک ها و تجهیزات پشتیبانی جمع آوری شده در ویلنیوس، 77 مایلی (125 کیلومتری) از مرز روسیه. . نمایش با بلاروس

سایر عکس‌ها تجهیزات نظامی جمع‌آوری شده در پایگاه‌های کلینتسکی و کالیموف را نشان می‌دهند که تنها در 18 مایلی (30 کیلومتری) از مرز بلاروس و بیش از 31 مایلی (50 کیلومتری) از مرز روسیه و اوکراین قرار دارد.

این منطقه از اواخر سال گذشته که مسکو 100000 سرباز و همچنین تانک و موشک را به نزدیکی مرز منتقل کرد، متشنج بوده است. به خانواده‌های نظامی هشدار داده شده است که سربازان پس از انتقال هزاران مایل به غرب و وارد شدن به درگیری در اوکراین، ممکن است تا 9 ماه در خانه غیبت کنند. این ویدئوها قطارهای حامل تعدادی راکت انداز، خودروهای جنگی، کامیون های ارتباطی و کامیون های حمل و نقل عمومی را در مرز روسیه نشان می دهد که به سمت پایگاه های بلاروس در گومل و براسیس که هر دو کمتر از 60 کیلومتر از مرز فاصله دارند در حال حرکت هستند. فاصله قابل توجهی از مرز. اوکراین.

روسیه و بلاروس استدلال کرده اند که انتقال نیروها و تجهیزات برای تمرینات نظامی مشترک بین دو کشور به سرعت ترتیب داده شده است – اما ناظران این توضیح را پوششی برای تهاجم به اوکراین می دانند که غرب اکنون انتظار دارد به زودی انجام شود. جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، گفته است که یک مرد قوی روسی باید اکنون کاری انجام دهد، اما او معتقد است که پوتین خواهان یک جنگ تمام عیار نیست – و هشدار داد که اگر مسکو حمله نظامی را آغاز کند، روسیه “بهای زیادی” خواهد پرداخت.

تحلیل های جدید نشان می دهد که تنها بخشی از سخت افزار و نیروی انسانی به مراکز آموزشی اعلام شده برای آموزش می رود. بخش دوم در وسط جاده، نزدیک گومل، تنها 40 کیلومتر از منطقه Chernihiv اوکراین و 90 کیلومتر از منطقه کیف متوقف می شود.

بیانیه وزارت خارجه روسیه درباره دیدار لاوروف و امیر عبداللهیان

حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه با سرگئی لاوروف همتای روس خود دیدار و درباره طیف وسیعی از موضوعات گفتگو کرد.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که هر دو طرف تاکید کردند که سفر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران به مسکو گامی جدید در توسعه روابط دوجانبه و تعمیق پایه‌های محکم همکاری‌های دوجانبه است. کشورها.

در این بیانیه با تاکید بر اجرای این بیانیه آمده است: در این دیدار، موضوعات مختلف سیاسی، ابعاد مختلف توسعه همکاری‌های ایران و روسیه از جمله توسعه گفت‌وگوهای سیاسی و همکاری‌ها در زمینه‌های تجاری، اقتصادی، فرهنگی و مسائل بشردوستانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. از پروژه های بزرگ مشترک

در ادامه این اطلاعیه آمده است که در جریان این مذاکرات توافق شد تا بر اساس مذاکرات وزارتخانه های ذیربط، همکاری ها در زمینه مبارزه با کرونا تقویت شود.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که در این دیدار، وضعیت پیرامون برنامه اقدام مشترک (برجام) مورد بررسی قرار گرفت. این قرارداد همچنان مهمترین قرارداد عدم توزیع است. هر دو طرف بر عزم خود برای ادامه گفت‌وگوها در وین برای احیای توافق هسته‌ای به شکل اولیه آن تاکید کردند.

لاوروف و امیر عبدالهیان در پایان این بیانیه نظرات خود را در مورد مسائل منطقه از جمله افغانستان، سوریه، قفقاز جنوبی و دریای خزر بیان کردند.

رهگیری کشتی های جنگی آمریکایی در دریای چین جنوبی

ارتش چین امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که نیروهای چینی در حال زیر نظر گرفتن یک کشتی جنگی آمریکایی هستند و به آن هشدار می دهند که این کشتی وارد آب جزایر فرزل در دریای چین جنوبی شده است. اما ارتش آمریکا این هشدار را رد کرده است.

به گزارش رویترز، فرمانده خط مقدم جنوبی ارتش آزادی‌بخش خلق چین گفت: کشتی جنگی یو اس اس بنفولد بدون مجوز در آب‌های چین به‌طور غیرقانونی حرکت کرد و حاکمیت کشور و نیروی دریایی این کشور را نقض کرد و نیروی هوایی چین این کشتی را رهگیری کرد.

در این بیانیه آمده است: «ما از ایالات متحده می‌خواهیم که فوراً تمام این تحریکات را متوقف کند، در غیر این صورت عواقب جدی در پی خواهد داشت».

در بیانیه این بیانیه آمده است: نیروی دریایی ایالات متحده در بیانیه ای که روز جمعه منتشر شد، این اتهامات را رد کرد و اظهار داشت: “ادعاهای بی اساس مشابه در مورد کشتی های جنگی بنفولد بیش از یک بار مطرح شده است. این ماموریت بازتابی از تعهد نیروی دریایی ایالات متحده برای حفاظت از آزادی کشتیرانی است.”

سخنگوی ناوگان هفتم ایالات متحده، بخشی از ناوگان اقیانوس آرام، در بیانیه ای گفت که بیانیه جمهوری خلق چین در مورد این ماموریت نادرست است.

نیروی دریایی ایالات متحده مرتباً یک سری مأموریت در دریای چین جنوبی برای به چالش کشیدن ادعاهای سرزمینی چین انجام می دهد. جنبش هایی که صدای اعتراض پکن را بلند می کند.

واشنگتن به متحدان ناتو برای ارسال سلاح به اوکراین چراغ سبز نشان می دهد

وب سایت پولیتیکو گزارش داد که ایالات متحده به متحدان خود در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در منطقه بالتیک استونی، لیتوانی و لتونی اجازه داده است تا سلاح های مرگبار ساخت آمریکا را به اوکراین ارسال کنند.

وب سایت پولیتیکو گزارش داد مجوز وزارت خارجه آمریکا برای متحدان ناتو نشان دهنده نگرانی های فزاینده در مورد حمله احتمالی روسیه به اوکراین است.

پولیتیکو به نقل از یک مقام آمریکایی ناشناس گفت که دولت بایدن همچنین ارسال موشک، مهمات و سایر تجهیزات نظامی به ارزش 200 میلیون دلار را در روزهای آینده آغاز خواهد کرد.

طبق مقررات کنترل صادرات، سه کشور بالتیک قبل از ارسال تسلیحات به اوکراین باید از ایالات متحده تأییدیه بگیرند.

توافق آمریکا زمانی حاصل شد که مقامات آمریکایی هشدارهای خود را علیه روسیه در مورد اوکراین افزایش دادند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “من فرض می کنم که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در حال اقدام علیه اوکراین است و فکر می کنم از این کار پشیمان خواهد شد.”

کشورهای بالتیک ناتو، کشورهای کوچک اتحاد جماهیر شوروی سابق، نه تنها برای ارسال سلاح به اوکراین عجله دارند، بلکه از نیروهای اضافی ناتو نیز می خواهند تا نیروهای مستقر در کشورشان را تقویت کنند.

سال گذشته، ایالات متحده 650 میلیون دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به اوکراین ارسال کرد که بالاترین میزان در یک سال گذشته از آغاز کمک های نظامی به اوکراین در سال 2014 است.

چندین کشور دیگر روند انتقال تسلیحات به اوکراین را آغاز کرده اند. روز دوشنبه بریتانیا اعلام کرد که سلاح های سبک و کوچک را به اوکراین می فرستد و تعداد کمی از نیروهای خود را برای ارائه آموزش می فرستد.

در ماه نوامبر، بریتانیا همچنین توافقنامه ای را با دولت کیف برای ساخت هشت کشتی جنگی جدید، از جمله میادین مین برای نیروی دریایی اوکراین، امضا کرد.

روابط ایالات متحده و غرب با روسیه از سال 2014 به دنبال الحاق شبه جزیره کریمه تیره شده است.

استرالیا ایران، روسیه و چین را مسئول حملات سایبری می داند

پیتر داتون، وزیر دفاع استرالیا امروز (پنجشنبه) در آستانه رایزنی با همتای انگلیسی خود در سیدنی تماس گرفت و ایران، روسیه و چین را به مقابله با حملات سایبری متهم کرد.

به گزارش رویترز، وزیر دفاع استرالیا اعلام کرده است که همراه با بریتانیا علیه حملات سایبری ایران، چین و روسیه مبارزه خواهد کرد.

وزارت امور خارجه و مشترک المنافع استرالیا فردا (جمعه) با بن والاس وزیر خارجه بریتانیا و لیز تراس برای مشاوره سالانه وزرای استرالیا و بریتانیا (AUKMIN) دیدار خواهد کرد.

ماریس پین، وزیر خارجه استرالیا امروز (پنجشنبه) در پی امضای توافقنامه با تراس گفت که استرالیا و بریتانیا سیستم تحریم های سایبری را برای افزایش بازدارندگی و افزایش هزینه حملات سایبری به کشورهای متخاصم در فضای سایبری هماهنگ خواهند کرد.

پین در بیانیه ای گفت: «استرالیا متعهد به همکاری با شرکای مانند بریتانیا برای به چالش کشیدن بازیگران شرور است که از فناوری برای تضعیف آزادی و دموکراسی استفاده می کنند.

داتون، ایران، روسیه و چین را به دلیل زنان بودن مقصر دانست و تاکید کرد که هر دو کشور با چنین حملاتی مخالفت خواهند کرد، گفت: هم بریتانیا و هم استرالیا دائماً از روسیه، چین، ایران و سایر کشورها حملات دریافت می کنند.

این اولین بار نیست که یک دولت غربی اتهامات حمله سایبری به روسیه، چین و ایران را مطرح می کند و در اوایل ماه جاری، دیمین هیندز، مشاور وزیر دفاع و مرزهای بریتانیا، نسبت به حملات سایبری در چین، روسیه و ایران ابراز نگرانی کرد. قرار دادن سه کشور در این فهرست

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اخیراً ادعاهای چندین منبع غربی در مورد حملات سایبری به سایت‌های دولتی اوکراین را رد کرد و گفت: “ما ادعاهایی علیه روسیه شنیده‌ایم که روسیه پشت آنهاست. اما هیچ مدرکی ارائه نشده است. ما این را ادامه دیگر ادعاهای بی‌اساس می‌دانیم. در مقابل روسیه، ما تقریبا عادی هستیم، به این واقعیت که اوکراینی ها همه چیز، حتی آب و هوای بدشان را به گردن روسیه می اندازند.

دیدگاهتان را بنویسید