غرب در تضعیف روسیه موفق نخواهد شدبه گزارش الیم روسیه، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در سخنرانی در مرکز روابط بین‌الملل روسیه در مسکو گفت: آنچه امروز اتفاق افتاد تلاشی برای جلوگیری از باقی ماندن روسیه در عرصه بین‌المللی است. غرب در تضعیف روسیه موفق نخواهد شد زیرا هیچ کس در گذشته نتوانسته است به این هدف دست یابد.

سرگئی لاوروف افزود: “صبر ما بی پایان نیست، از زمانی که رئیس جمهور پوتین در سال 2007 لفاظی های غیرقابل قبولی در مورد اقدامات ناتو و گسترش آن به شرق انجام داد، سال ها می گذرد. ​​پس از اینکه رهبر شوروی به امنیت ما متعهد شد.” امنیت به بهانه تقویت امنیت اعضای ناتو است، ما منتظریم. سال‌ها، زمانی که ما نسبت به حمایت از نئونازی‌ها در اوکراین و نقض حقوق روس‌ها و روس‌ها هشدار دادیم، آنها به هشدارهای ما توجه نکردند و از قوانین علیه استفاده از رسانه‌ها و فرهنگ روسی، روسی حمایت کردند.

وزیر امور خارجه روسیه افزود: جنگ مستقیم و خصمانه غرب علیه کشورمان و همچنین برنامه ریزی برای تبدیل اوکراین به کشوری متخاصم با روسیه، تبدیل آن به حوزه نظامی برای مهار روسیه، همه این تلاش ها و نقشه ها با شکست مواجه شده است.

وی افزود: ما به همکاری در سطوح مختلف از جمله در چارچوب سازمان ملل، برجام و سازمان شانگهای ادامه می دهیم. با وجود فشارها و باج گیری ها، 80 درصد کشورها تحریم های غرب را رعایت نمی کنند.

سرگئی لاوروف تاکید کرد: یکی از مهمترین اهداف سیاست خارجی ما تامین امنیت ملی و ایجاد شرایط برای توسعه و تقویت حاکمیت است. کشورهای اوراسیا، آمریکای لاتین و آفریقا از احتمال تلاش غرب برای تحمیل قوانین خود ناراضی هستند.

وی افزود: امیدواریم سفر هیئت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از نیروگاه حرارتی زاپورو موجه باشد و تمام تلاش خود را برای تضمین عملکرد ایمن نیروگاه حرارتی زاپورو و اجرای برنامه‌های آن توسط هیئت بین‌المللی به کار می‌گیریم. وزیر خارجه گفت. .

دیدگاهتان را بنویسید