غزه زیر بمباران جنگنده های رژیم صهیونیستی/ 10 فلسطینی شهید و 80 نفر زخمی شدند


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، پس از آغاز عملیات نظامی جدید رژیم موقت صهیونیستی در شامگاه جمعه علیه نوار غزه، رسانه های داخلی از ادامه حملات وحشیانه بامداد شنبه به این منطقه خبر دادند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی بامداد شنبه از حمله هواپیماهای این رژیم به اهداف جنبش مقاومت جهاد اسلامی در نوار غزه خبر داد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی که این کودکان را به قتل رساند، از حمله هواپیماهای جنگی این رژیم به اهداف جنبش مقاومت جهاد اسلامی در نوار غزه خبر داد.

ساعتی بعد خبرگزاری فلسطینی «شهاب» گزارش داد: متجاوزان مسجد ابوحنیفه در شرق جبلیه را که در شمال نوار غزه قرار دارد با موشک هدف قرار دادند.

در این گزارش آمده است: هواپیماهای جنگی اسرائیل زمین های کشاورزی نزدیک مسجد الانصار در بیت لاهیه واقع در شمال نوار غزه را با دو موشک بمباران کردند.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین نیز گزارش داد: مجاورت دانشگاه قدس در شمال بیت لاهیه در نوار غزه هدف قرار گرفت، جنگنده های رژیم اشغالگر پایگاه فجر متعلق به گروه مخالفان در غرب خان یونس را هدف قرار دادند.

منابع فلسطینی همچنین اعلام کردند که یگان ضد هوایی گروه معارض در نوار غزه به سمت هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی شلیک می کند.

نظامیان رژیم صهیونیستی که کودکان را به خاک و خون کشیدند نیز با انتشار تصاویر پهپاد مدعی شدند که به چندین پایگاه تسلیحاتی جنبش مقاومت جهاد اسلامی حمله کرده اند.

با این حال تل آویو در بیانیه ای اعلام کرد که از 100 موشک و موشک شلیک شده توسط جنبش جهاد اسلامی از نوار غزه، تنها حدود 40 فروند سامانه پدافندی گنبد آهنین را رهگیری و بقیه به شهرک های صهیونیست نشین اصابت کرده است.

از سوی دیگر تعداد زیادی از مبارزان فلسطینی در اردوگاه «جنین» در راهپیمایی در کرانه باختری با شعار «یا نخاله یا حبیب، کف دست تل آویو» را از دبیرکل جهاد اسلامی خواستند. نهضت مقاومت، «زیاد النخاله» دستور شلیک، صادرات موشک به تل آویو.

خبرگزاری شهاب نیز به نقل از سازمان اورژانس رژیم صهیونیستی گزارش داد که تاکنون حداقل 8 شهرک نشین صهیونیست با جراحات مختلف به بیمارستان های آسوتا و برزالایی منتقل شده اند.

همزمان سخنگوی وزارت بهداشت نوار غزه به «الجزیره» گفت: حمله جنایتکارانه رژیم صهیونیستی به غزه 10 کشته و 75 زخمی برجای گذاشته است. تعدادی از مجروحان که اکثرا زن و کودک هستند در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال برخی از آنها وخیم است.

شرکت توزیع برق نوار غزه نیز اعلام کرد: یکی از خطوط برق تغذیه کننده نوار غزه در اثر حمله متجاوزان صهیونیست آسیب دیده است.

رسانه های عبری با انتشار این فیلم نوشتند صدها شهرک نشین صهیونیست از ترس موشک های مقاومت منطقه نزدیک نوار غزه را ترک کردند.

جنگنده های رژیم صهیونیستی شامگاه جمعه دور جدیدی از حملات خود را به نوار غزه آغاز کردند که در آن «تیسیر الجباری» از فرماندهان ارشد «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین به شهادت رسیدند. ، و نه نفر دیگر، از جمله یک کودک – دختر پنج ساله.

در پاسخ به این حمله، گروه های مخالف فلسطینی شروع به شلیک موشک به شهرک های اطراف نوار غزه و فلسطین اشغالی از جمله جنوب تل آویو کردند. سرایا القدس در این رابطه اعلام کرد که جنگنده های فلسطینی بیش از 100 موشک به سمت شهرک های صهیونیست نشین اطراف غزه و تل آویو شلیک کردند.

کشورهای مختلف و سازمان های بین المللی ضمن محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه، خواستار اقدام جامعه جهانی در حمایت از مردم فلسطین شدند. (اطلاعات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید

دیدگاهتان را بنویسید