غیبت رستم قاسمی در محل کار ربطی به بازداشت اخیر یکی از مسئولان وزارت راه ندارد/ تاج زاده از اوین به بیمارستان منتقل شد/ هاشمی طبا: تاج به کجا وصل است؟ قرارداد روسی / بازیکنان و مربیان سرخابی ها مشخص شد / سهمیه 60 لیتری بنزین 1500 تومان باقی مانده – تابناک«تابناک» هر روز سعی می کند با انتخاب تیترهایی از حوزه های مهم خبری به ویژه سیاسی و اقتصادی، اخبار مهم و تاثیرگذاری را در اختیار شما قرار دهد که حتما باید آن ها را بشنوید و بخوانید. در این بسته خبری، مخاطبان آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخل کشور و همچنین وضعیت اقتصادی کشور را مشاهده می‌کنند و مخاطبان با مطالعه آن دیدگاه‌های مهمی از سیر تحولات رویدادهای تاثیرگذار خواهند داشت. در کشور.

روحانی کارشناس اعتیاد: قهوه، مرگ سکوت است
حجت الاسلام مختاری گفت: در حال حاضر دنیای پزشکی به دلیل اینکه توان درمان اعتیاد را ندارد به دلایل نامعلومی از ترفند اعتیاد گفتن استفاده کرده و می خواهد با عناوین مختلف اعتیاد را جرم تلقی کند. به عنوان مثال، آنها آن را غیبی، غیرقابل درمان، در حال پیشرفت می بینند، بنابراین اگر از این راه نتیجه نگیرند، توجیه دارند. حجت الاسلام مختاری – استعمال دخانیات و نوشیدن قهوه بیشترین ضرر را بعد از مصرف مواد مخدر دارد و نوعی مرگ آرام محسوب می شود.
معاون دادستان مشهد: حفظ امنیت خانواده ها و کودکان در پارک های شهری خط قرمز ماست
معاون دادستان مرکز استان خراسان رضوی گفت: حفظ امنیت خانواده ها و کودکان در پارک های شهری خط قرمز ماست و دستگاه قضایی از هیچ اقدامی برای حفظ ایمنی این اماکن فروگذار نخواهد کرد.

کندی اینترنت فروش اینستاگرام را 50 درصد کاهش داده است
ایلنا: به دلیل کندی اینترنت و اختلال در توزیع پهنای باند در مرداد 1401، فروشگاه های فعال در اینستاگرام تا 35 درصد بازدید و تا 50 درصد از فروش اینستاگرام خود را از دست دادند.

حمله به دو امام جماعت مسجد قم
این دو نفر در قم دو شاهزاده را مورد ضرب و شتم و توهین قرار دادند و آنها را مجروح کردند. حجت الاسلام بوستانی، تولیت مسجد متحد قم، یکی از روحانیون آسیب دیده از این حادثه، درباره وضعیت جسمانی خود و حجت الاسلام حیدری گفت: مجروح شدم، دستانش کبود شده بود تمام بدن و حجت الاسلام حیدری در بیمارستان بستری است و امروز باید تحت عمل جراحی قرار گیرد.

مرگ دلخراش 10 کارگر زن در حادثه شوشتر
ایلنا: هشتم شهریورماه بر اثر برخورد یک دستگاه تراکتور تریلر با مینی بوس حامل کارگران فصلی در جاده شهرک اندیشه و پل کابلی شهرستان شوشتر در استان خوزستان، 16 نفر کشته و 9 نفر مجروح شدند. قربانی این حادثه یک کارگر مزرعه بود که از محل سکونت خود راهی محل کار خود شده بود. در میان کشته شدگان چند کارگر زن دیده می شود. احسان سهرابی (نماینده کارمندان در شورای عالی حفاظت فنی وزارت کار) با اشاره به بی توجهی به جان کارگران و سفرهای غیرایمن خدماتی مرتبط با این حادثه دلخراش گفت: از کارگران موقت مزارع شوشتر که کارگران هستند. عمیقا غمگین در این حادثه 10 زن و 6 مرد جان خود را از دست دادند. این حادثه کاملاً قابل پیشگیری بود اما متأسفانه ناشی از سهل انگاری بود.

غیبت رستم قاسمی در محل کار ربطی به بازداشت اخیر یکی از مقامات وزارت راه ندارد.
نایب رئیس مجلس شورای ملی با اشاره به اینکه اخیرا با معاون پارلمانی وزارت راه و شهرسازی صحبت کرده است، گفت: ایشان به من گفتند که مهندس رستم قاسمی به دلیل مشکلات بهداشتی و بهداشتی و درمانی سر کار نیامده است. و این امر شایعاتی را در پی داشت اما برخی از نمایندگان نیز از وی بازدید کردند و به کار خود ادامه خواهند داد. آقای حسینی در خصوص دستگیری اخیر یکی از مسئولان وزارت راه گفت: با متخلفان در کدام وزارتخانه یا اداره برخورد می شود. افراد دیگری نیز با افشای تخلفات آنها به دولت اخراج شده اند و دستگیری این فرد ربطی به عدم حضور رستم قاسمی در محل کار ندارد و همان طور که گفتم وی حاضر نشد. در دفتر موقت به دلیل مشکل جسمی، در صورتی که در این مدت مراقب چیزها بوده است.

تاج زاده از اوین به بیمارستان منتقل شد
فخرالسادات محتشمی پور همسر مصطفی تاج زاده از انتقال وی به بیمارستان خبر داد. به گفته محتشمی پور، تاج زاده در تماس تلفنی به وی گفت که به دلیل ناراحتی قلبی به بیمارستان بقیه الله منتقل شده است. همسر تاج زاده گفت لایحه دفاعیه را با حضور وکیل می نویسم.

هاشمی طبا: تاج به کجا وصل است؟
رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی گفت: چرا وزارت ورزش و آقای سجادی ساکت نشستند، اگر امروز جلوی این وضعیت گرفته نشود، از فردا چه کسی وضعیت بد را به وجود می آورد؟ به سر کار برگردم و مدیون همه باشم. هاشمی طبا گفت: تصور می کنم آقای تاج با عده ای که جرأت کاندید شدن دارند روابط خاصی دارد و متأسفانه متولیان امر صلاحیت ایشان را تایید کرده اند و از همه بدتر ایشان رئیس جمهور شدند. * نمی دانم کار این مملکت به کجا رفته وقتی فردی که برخلاف همه ضوابط و استانداردها یک مربی خارجی را به کشور برمی گرداند و لطمات زیادی به کشور وارد می کند، در رأس دولت است.

وزیر راه: مسکن را ارزان می کنیم
رستم قاسمی می گوید: «ما مسکن را ارزان می کنیم تا مردم صاحب خانه شوند. وی گفت: فرمایشات رهبر معظم انقلاب مسئولیت ما را در حوزه مسکن تقویت کرده است. قاسمی با توجه به اینکه شکاف عرضه و تقاضای مسکن ناشی از عدم اقدامات لازم در حوزه مسکن از سوی دولت قبل بوده و باعث افزایش قیمت مسکن شده است، گفت: برای اجرای اقدامات دولت سیزدهم در بخش خانه اقدام کنیم. باید زیرساخت ها فراهم شود که یکی از این مشاغل است.

3 خودروی ایرانی مورد توجه روس ها قرار می گیرند
منوچهر لگی، معاون وزیر صنعت و حمل‌ونقل، صمت گفت: خودروسازی فرآیندی دانش‌بنیان است و مسئولیت ایجاد و یکپارچه‌سازی فناوری (طراحی و پلتفرم خودرو)، بخش فناوری پیشرفته خودرو را بر عهده دارد. هیچ صنعت خودروسازی در دنیا وجود ندارد که توانایی تولید یک میلیون خودرو و بومی سازی و مونتاژ تمامی قطعات آن را داشته باشد، بنابراین اگر می خواهیم به سمت خودروهای دانش بنیان حرکت کنیم باید دستاوردهای خود را تثبیت کرده و محصول نهایی را تولید کنیم. پاسخی معقول به این سوال که آیا توان فنی خودروهای داخلی وجود دارد؟ وی افزود: این توانایی در کشور وجود دارد اما هنوز از آن به نحو احسن استفاده نکرده ایم. به طور معمول در حوزه خودروسازی به نیروی انسانی واجد شرایط و رتبه چهارم در آموزش نیروی انسانی فنی نیاز داریم. وی با اشاره به بازار بین المللی محصولات داخلی گفت: محصولاتی را به روسیه آورده ایم، خودروهای تارا، دنا، شاهین مورد توجه قرار گرفته و احتمالا بخشی از حجم صادرات مربوط به بازار صادراتی خواهد بود. .

قرارداد بازیکنان و مربیان مغربی فاش شد
امروز چهارشنبه نماد معاملاتی پرسپولیس در بازار پایه نارنجی FBA افتتاح شد و قیمت هر سهم 3449 ریال معامله شد و ارزش روز این باشگاه ورزشی 3629 میلیارد تومان ثبت شد. در این زمینه حسین قربان زاده امروز در خصوص خبر سیما گفت: با توجه به لیست این دو باشگاه، جمع بندی قرارداد بازیکنان، کادر فنی، مربیان این دو باشگاه و همچنین لغو قراردادهای فنی. کارکنان از طریق کدال و به تدریج شفافیت این دو باشگاه آشکار شد. یعنی استقلال و پرسپولیس با توجه به بورس خود افزایش می یابند و روند شفافیت تغییر ناپذیر است. وی افزود: در آینده آمار و جزئیات قرارداد بازیکنان از طریق کدال منتشر می شود و یک نسخه از هر قرارداد در اختیار سازمان بورس و یک نسخه برای سازمان های خصوصی سازی قرار گرفته است. رئیس سازمان خصوصی سازی درباره افشای اطلاعات قرارداد باشگاه با بازیکنان می گوید: این موضوع شفاف سازی می خواهد، پس از انتقال بازیکن یا مربی باید اطلاعات قرارداد خود را اعلام کند. زیرا طبق قانون در صورت وجود فشار از سوی شرکت‌ها برای ایجاد رقابت ناعادلانه بین شرکت‌ها، این فشار باید در سطح عمومی قرار گیرد تا فعالان بورس و مردم بتوانند بر اساس اطلاعات موجود تصمیم‌گیری کنند.

ایرنا: روزی که دولت روحانی آمار تورم را سانسور کرد
ایرنا در گزارشی نوشت: مسئولان دولت دوازدهم اقدام به سانسور آمار نرخ تورم بانک مرکزی کردند تا مردم از فاجعه عملیاتی آنها مطلع نشوند و اکنون دولت سیزدهم تورم 60 درصدی آن دولت را حذف کرده است. حامیان دولت قبل از سانسور صحت این موضوع را زیر سوال می برند. همچنین اضافه می‌شود: در اواخر آذرماه 1396 و اوایل دی ماه 1396، در حالی که طبق روال عادی بانک مرکزی باید آمار تورم آذرماه را منتشر می‌کرد، در اقدامی نادر، بانک مرکزی از انتشار نرخ تورم خودداری کرد. آمار نرخ برای ماه دسامبر البته سایت بانک مرکزی برای لحظه ای نرخ تورم آذرماه 1396 را روی تولید خود قرار داد اما پس از مدتی کوتاه آن را حذف کرد. آمار منتشر شده در این صورتجلسه نشان می دهد که تورم 12 ماهه منتهی به آذرماه 24 درصد و تورم ماه تا امروز بیش از 42 درصد بوده است. این آمار بلافاصله با مخالفت مقامات ارشد دولت حسن روحانی مواجه شد و با هماهنگی مسئولان دولتی با عبدالناصر همتی، رئیس کل وقت بانک مرکزی، از آن زمان تاکنون آمار تورم بانک مرکزی تعدیل شده است. ماه اما از آن زمان مرکز آمار نرخ تورم را منتشر کرد. اما چرا گزارش مرکز آمار در مورد تورم در دولت قبل بدون سانسور نبود؟ پاسخ واضح است. از ابتدای سال 1396 نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی با سرعت بیشتری نسبت به اعلام مرکز آمار افزایش یافته است.

حد 60 لیتر بنزین 1500 تومان همچنان موجود است
مدیرعامل شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده های نفتی گفت: کاهش 100 لیتری اعتبار کارت سوخت 3000 تومانی تاثیری بر تعداد سهمیه های کلیدی خودروهای شخصی ندارد. جلیل سالاری گفت: در حال حاضر 19 میلیون دستگاه خودروی سواری داریم و این خودروها با ظرفیت 60 لیتر با حجم 1500 تن، به مدت 9 ماه قابل نگهداری هستند. وی افزود: علاوه بر این سهمیه اصلی، برای کارت خودرو شخصی که مردم به آن بنزین رایگان یا 3 هزار کامیون می گویند با ظرفیت 250 لیتر اعتبار سوخت نیز ایجاد کرده ایم که در صورت وجود این اعتبار از بین می رود. استفاده نشده. از سال 2006 که سیستم رتبه بندی سوخت را اجرا کردیم، این اعتبار متفاوت بوده و با توجه به شرایط موجود متفاوت است. به عنوان مثال در یک سال 500 لیتر و در سال های دیگر 300 لیتر بوده و اکنون با نظارت بر سیستم های هوشمند سوخت و داده هایی که جمع آوری کرده ایم به این نتیجه رسیده ایم که امکان اعتبار بنزین رایگان وجود دارد. نرخ و 3 هزار تومان کارت سوخت خودرو 150 لیتر است.

دیدگاهتان را بنویسید