فارس من/توافق با تنها معارض آزادراه مراغه – هشترود

استانها / آذربایجان شرقی

http://fna.ir/5h74w ۰ فارس من/توافق با تنها معارض آزادراه مراغه – هشترود

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی از توافق با تنها معارض آزادراه مراغه – هشترود خبر داد.

فارس من/توافق با تنها معارض آزادراه مراغه - هشترود

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، ابوالقاسم سلطانی در رابطه با آخرین وضعیت آزاد راه مراغه- هشترود اظهار داشت: این پروژه به طول 111 کیلومتر در 5 قطعه بصورت مشارکتی (60 درصد سهم دولت و 40 درصد سهم سرمایه‌گذار) در دست اجراست که 45 کیلومتر از قطعات 2 و 3 را با تامین اعتبار مورد نیاز می‌توان این قسمت‌ها را زیر ترافیک برد.

وی گفت: 16 کیلومتر از این محدوده آسفالت ریزی شده و تنها معارض در این منطقه موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور است که با توافقی که انجام شده امیدوارم شاهد بهره برداری از این محدوده باشیم.

وعده افتتاح تا یکسال آینده

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه در این باره گفت: ۱۱ کیلومتر اول این طرح از مراغه به‌زودی در اولویت برنامه‌های پیمانکار طرح قرار گیرد.

موسوی اذعان داشت: در قالب کنسرسیوم از طرف ۲ بانک و دولت ۴۰۰ میلیارد ریال برای این طرح تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: با تامین مالی صورت پیش‌بینی می‌شود، قطعه‌های مهم این آزادراه تا یک سال آینده به بهره‌برداری برسد.

قطعه‌های ۲ و ۳ آزادراه مراغه – هشترود به مسافت ۴۵ کیلومتر بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۱۶ کیلومتر از این مسیر آسفالت‌ریزی شده است.

ساخت آزادراه مراغه – هشترود به مسافت ۱۰۰ کیلومتر با هدف ایجاد مسیر تردد برای جمعیت ۳ میلیون نفری جنوب آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و شمال کردستان از سال ۹۴ آغاز شده است.

پروژه ۲۰ ساله آزادراه مراغه – هشترود، برای مدت‌ها به دلیل کمبود اعتبار پیشرفت چشمگیر نداشت اما اکنون مطالبه‌های مردم و پیگیری‌های مسوولان و نماینده مردم جواب داده است و خبرهای خوشی از تامین مالی آن به گوش می‌رسد.

مخاطبین «فارس من» دغدغه‌ای مبنی بر «به تصادفات در جاده مراغه – هشترود پایان دهید» به ثبت رساندند و درخواست پیگیری داشتند.

انتهای پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید کشاورزی آذربایجان شرقی مراغه تبریز مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی ابوالقاسم سلطانی فارس تبریز آزاد راه مراغه- هشترود موسسه تحقیقات دیم کشور تنها معارض ازاد راه مراغه- هشترود فارس من این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • اعلام پروژه‌های اولویت‌دار درآذربایجان‌

  • آخرین وضعیت آزادراه مراغه- هشترود

source

دیدگاهتان را بنویسید