فارس من| درخواست برای یکسان‌سازی حقوق کارکنان همراه اول و مخابرات/ دستمزد برآیندی از سودآوری در شرکت است

علم و پیشرفت

http://fna.ir/4tmdc ۰ فارس من| درخواست برای یکسان‌سازی حقوق کارکنان همراه اول و مخابرات/ دستمزد برآیندی از سودآوری در شرکت است

کارکنان شرکت مخابرات ایران درخواست دارند که حقوق شان با کارکنان شرکت همراه اول یکسان شود. قرارداد در هر دو شرکت براساس آیین نامه استخدامی یکسان است اما در مزایا متفاوت هستند.

فارس من| درخواست برای یکسان‌سازی حقوق کارکنان همراه اول و مخابرات/ دستمزد برآیندی از سودآوری در شرکت  است

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، برخی از خواستار «یکسان‌سازی حقوق کارکنان همراه اول و مخابرات» شده اند.

این کاربران سامانه فارس من می گویند: با توجه به اینکه بیش از 90 درصد سهام عمده همراه اول مربوط به مخابرات ایران است و تفاوت خیلی زیادی بین حقوق کارکنان همراه اول و مخابرات وجود دارد، درخواست یکسان‌سازی و یکپارچگی کلیه خدمات از جمله منابع انسانی توسعه‌ای و حقوق را خواستاریم.

پیگیری سوژه به خبرنگاران فارس ابلاغ شد و خبرنگار فارس درصدد کسب اطلاع و همچنین دریافت پاسخ این مطالبه از مسوولان برآمد.

براساس کسب اطلاع خبرنگار فارس، این مطالبه که توسط کارمندان شرکتی با حدود 20 هزار کارمند مطرح شده، در واقع به معنی پرداخت حقوق بیشتر و مساوی با شرکتی است که 5 هزار نفر کارمند دارد و مطالبه بزرگی است.

هزینه حقوق و مزایای کارکنان شرکت مخابرات در سال 99 نسبت به سال 98 حدود 2 برابر شده است یعنی 100 درصد به حقوق و مزایای کارکنان شرکت مخابرات ایران اضافه شده است، این در حالی است که تعداد کارکنان این شرکت در سال 98، 19 هزار 371 نفر و در سال 99 تعداد کارکنان 19 هزار 33 نفر بوده است.

در اطلاعاتی که به صورت غیررسمی به خبرنگار فارس ارائه شد، بیان شد که اساسا وقتی دو شرکت مجزا هستند تمامی تصمیم های هر یک از شرکت ها با نظر هیات مدیره آن شرکت اتخاذ می شود و هر شرکت تابع تصمیم ها و دستورالعمل های خود است. بنابراین نمی توان دستورالعملی که مصوب هیات مدیره شرکتی است را به شرکت دیگری ولو در یک مجموعه تسری داد.

قرارداد در هر دو شرکت براساس آیین نامه استخدامی یکسان است و در مزایا متفاوت هستند که دستمزد برآیندی از سودآوری در شرکت ها است.

با این حال، خبرنگار فارس در انتظار پاسخ و موضع رسمی مدیران شرکت مخابرات ایران در این باره است.

انتهای پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید علم مخابرات حقوق منابع انسانی همراه اول این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • راه اندازی دیتاسنتر شرکت ایرانیان نت

  • ارتقاء ۱۶ دکل تلفن همراه در خراسان‌شمالی

  • خدماتی که به یک نم باران بند است؟!

  • اپراتورهای موبایل چرا جریمه شدند؟

  • تقدیر وزیر ارتباطات از همراه اول

source

دیدگاهتان را بنویسید