فاز نخست کارخانه شیر خشک بروجرد تا پایان مهرماه راه‌اندازی می‌شود

– اخبار استانها –

عباس گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد،با بیان اینکه کارخانه شیر خشک شهرستان بروجرد حلقه‌ای از زنجیره لبنی محسوب می‌شود اظهار داشت: این کارخانه از مهمترین صنایعی است که از نظر تولید و اشتغال‌زایی توانسته جایگاه خوبی در بین دیگر صنایع داشته باشد و حلقه اصلی زنجیره تولید لبنیات به حساب می‌آید و حرف برای گفتن دارد.

وی با اشاره به اینکه پروژه مذکور در کمتر از دو ماه به 95 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است افزود: این پروژه با وجود تمام موانعی که بر سر راه داشت از جمله منابع مالی و مشکلات متعدد دیگر، خوشبختانه پیشرفت قابل توجهی داشته است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود در نهایت تا ظرف یک ماه آینده و پایان مهرماه شاهد شروع به‌کار این پروژه و استارت اولیه کارخانه باشیم. این پروژه تاکنون با اعتباری بالغ بر 350 میلیارد تومان توانسته به پیشرفت خوبی برای تولید برسد.

تصویب افزایش 47 درصدی قیمت شیر خام/ صادرات شیر خشک و دام زنده آزاد شد گزارش تسنیم از چرایی گرانی در بخش لبنیات/ وقتی مافیا به زورِ قدرت مجوز صادرات شیرخشک می‌گیرد‌

وی با اشاره به حجم تولید در کارخانه شیر خشک بروجرد خاطرنشان کرد: با سیاست‌گذاری‌هایی که شده، حدود 200 تن شیر روزانه تولید داریم و این ظرفیت تولید تنها مربوط به فاز اول کارخانه است.

گودرزی تاکید کرد: بستر کار فراهم شده که در فازهای بعدی بتوانیم چیزی معادل 1000 تن در روز تولید و قابلیت افزایش داشته باشیم و با توجه به اینکه محصول اولیه شیر خشک در همین مکان تولید می‌شود بناست که با حمایت شستا، مجموعه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی بتوانیم شاهد آغاز عملیات اجرایی حلقه‌های بعدی این زنجیره و فرآوری‌هایی که از مواد اولیه شیر خشک به دست می‌آید، باشیم.

وی افزود: نکته اساسی این است که این پروژه بعد از بیش از 30 سال راکد بودن و با وجود نیمه تمام بودن با همت وزارت کار و شرکت تامین اجتماعی بازسازی شد و امروز شاهد هستیم که به معنای حقیقی کلمه اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا کرده، چرا که معنای اقتصاد مقاومتی اتمام پروژه‌های نیمه تمام است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امیدواریم که با تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه و اجرای پروژه‌ها و فازهای مشابه شاهد برداشتن گام‌های موثری در حوزه تولید و اشتغال شهرستان بروجرد باشیم.

انتهای پیام/645/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید