فخری: هدف‌گذاری‌مان کسب رتبه چهارم در بازی‌های آسیایی است

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پیمان فخری که میهمان برنامه «ورزش و مردم» بود، درباره بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو اظهار داشت: این یکی از مهمترین رویدادهایی است که ورزش کشور تدارکات خاصی برای آن دیده شده است. این دوره از بازی‌ها 19 شهریور تا 3 مهر در هانگژو برگزار می‌شود. هانگژو برای میزبانی بسیار آماده و مهیای برگزاری یک رویداد خاص و خوب است؛ به‌طوریکه همه استادیوم‌ها‌ جدید هستند. این بازی‌ها در 40 رشته برگزار می‌شود و 5 رشته از دوره قبلی کم شده و 5 رشته اضافه شده است.

وی ادامه داد: با توجه به پتانسیل ورزش ایران و شرایط کاروان اعزامی به المپیک 2020 توکیو، هدف‌گذاری را برای بازی‌های آسیایی 2022 کرده‌ایم و به جد دنبال این هستیم که رتبه خود را بهبود ببخشیم. در واقع به دنبال چهارمی هستیم. این اتفاق در المپیک هم رخ داد و ما کشور چهارم آسیا در المپیک شدیم. خوشبختانه شرایط خوبی داریم و امیدواریم روند آماده‌سازی فدراسیون‌ها به نحو احسن پیگیری شود.

وی با اشاره به شرایط خوب رشته‌هایی همچون تیراندازی، کاراته، ووشو، قایقرانی و …، درباره برگزاری جلسات پیرامون آماده‌سازی کاروان گفت: این کار اهمیت زیادی دارد، چون کار نمی‌توانست بماند. در همین باره کمیته‌های کارشناسی برگزار و جلسات زیادی برگزار شد. ضمن اینکه جلسات به طور مرتب برگزار می‌شود. ما فردا با فدراسیون‌های کاراته و تکواندو و ووشو جلسه داریم. هر هفته 9 فدراسیون به کمیته دعوت می‌شوند تا در کارگروه مشترک با وزارت ورزش بررسی کنیم.

سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو عنوان کرد: Go Sport، بازی‌های الکترونیک، ژیانژو ژی که شطرنج چینی است، از جمله مسابقات جدید در این دوره هستند. درخصوص بازی‌های الکترونیک باید بگویم که سه میلیون رسماً در این بخش بازی می‌کنند و تیم ملی قدرتمندی هم داریم. قرار است در این دوره در 8 بازی‌های الکترونیک برگزار می‌شود که 3 مدال در هر کدام از آنها توزیع خواهد شد. مطمئن هستیم که در دو، سه بازی شانس مدال خواهیم داشت.

فخری با اشاره به اینکه 482 ماده در این دوره از بازی‌ها برگزار می‌شود، گفت: ارزیابی این است که بالای 10 ورزشکار در این دوره شرکت خواهند کرد. هانگژو جزو 100 شهر بزرگ اقتصادی دنیاست. 10 میلیون جمعیت شهر آن است. چینی‌ها استادیوم‌های فوق‌العاده‌ای با شرایط بسیار عالی ساخته‌اند.

فخری در خصوص حضور دو کشور از قاره اقیانوسیه در بازی‌های آسیایی گفت: دو کشور استرالیا و نیوزیلند در 5 رشته دوومیدانی، اسکی، اسکیت بورد، سه‌گانه و ووشو در بازی‌های آسیا هانگژو حضور خواهند داشت که البته مدال‌های آنها در جدول توزیع مدال‌هاحساب نمی‌شود و به صورت میهمان حضور دارند. البته این احتمال وجود دارد که این کشورها در ادوار بعد به صورت رسمی در بازی‌های آسیای اضافه شوند. این کشورها دوست دارند در جایی حضور داشته باشند و خود را برای المپیک آماده کنند.

وی در خصوص اعلام گزارش عملکرد کاروان ایران در بازی‌های المپیک توکیو عنوان کرد: گزارش جامع 70 صفحه‌ای توسط نصرالله سجادی، سرپرست کاروان کمیته ملی المپیک و با کمک همکاران در وزارت ورزش و کمیته المپیک تهیه شد و به تفکیک رشته‌ها را ارزیابی کردیم.

سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو در خصوص دلایل عدم توفیق رشته‌ای مانند تکواندو در المپیک گفت: بررسی کردیم و به ریز گفتیم هر رشته چه مشکلی داشت. حتی در این حد که در فلان رشته مشکل آمادگی جسمانی، مربیگری و مدیریتی وجود داشته است و به ستاد عالی ارسال کردیم تا به صورت رسمی اعلام شود. هنوز جلسه ستاد در دولت جدید برگزار نشده است و باید در دور جدید مسئولیت وزارت ورزش و جوانان، جلسه ستاد عالی تشکیل و به بحث بپردازیم.

فخری در پایان درباره عملکرد وزنه‌برداری در المپیک گفت: نتایج خوبی نگرفتیم. کمکی که وزنه‌برداری در دوره‌های قبلی کرد، بسیار زیاد بود. ما 78 درصد از مدال‌های‌مان در تاریخ المپیک را در کشتی و وزنه‌برداری گرفته‌ایم.

فخری: کاروان بزرگ بازی‌های آسیایی بین 450 تا 500 نفر خواهد بود/ کمبود وقت داریم

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید