فراخوان کاردار عراق به وزارت خارجه ترکیه – تابناک


به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری آناتولی، در پی محکومیت اقدامات ترکیه در اقلیم کردستان عراق و عملیات اخیر ارتش عراق در این منطقه از سوی مقامات مختلف بغداد، وزارت خارجه ترکیه از احضار سفارت عراق در آنکارا خبر داد.

تانجو بیلگیچ، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نازدار احسان شیرزاد، کاردار متهم سفارت عراق در آنکارا، به این وزارتخانه احضار شده و با انتشار یادداشتی نارضایتی خود را از اظهارات مقامات ترکیه درباره «پنجه» اعلام کرده است. «انتظارات آنکارا از کشور بیان شده است.

وی گفت: گروه تروریستی پ.ک.ک به مدت 40 سال از اردوگاه های شمال عراق به ترکیه حمله کرده است. متأسفانه هنوز پاسخی به درخواست های مکرر خود از مقامات عراقی برای پایان دادن به موجودیت این گروه تروریستی که حاکمیت و ثبات این کشور را نیز تهدید می کند، دریافت نکرده ایم.

بیلگیچ گفت: انتخاب اولیه ما این است که پ.ک.ک به وجود پ.ک.ک در خاک عراق پایان دهد. همچنین ترکیه همواره آماده همکاری نزدیک با عراق در مبارزه با پ.ک.ک در چارچوب منافع مشترک دو کشور است.

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه همچنین تاکید کرد: تا زمانی که عراق در این زمینه اقدام قاطعی انجام ندهد و تهدید پ.ک.ک علیه ترکیه ادامه داشته باشد، کشورمان در چارچوب حق دفاع از خود در ترکیه اقدامات لازم را انجام خواهد داد. بر اساس ماده 51 منشور. سازمان ملل ادامه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید