فردا برای تعطیلی یک هفته‌ای اصفهان تصمیم‌گیری می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، متاسفانه رکورد بستری کرونا در مراکز درمانی استان شکسته شد در شبانه‌روز گذشته 544 بیمار جدید با علائم کرونا در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شدند که این تعداد بخشی از 2271 مبتلای جدید در 24 ساعت گذشته هستند. در این مدت 31 بیمار حاد تنفسی هم جان باختند. از ابتدای تراژدی کرونا تا حالا این روزها در وخیم‌ترین آمار بستری به سر می‌بریم.

اگر آمار بیماری بالا می‌رود اما خبر خوب اینکه روند واکسیناسیون هم در کشور سرعت گرفته است. مسئولان بهداشتی می‌گویند با روند اجرایی واکسیناسیونی که در حال انجام است اگر فقط تا دو ماه دیگر از دورهمی‌ها و برگزاری تجمعات پرهیز کنیم هر چند باز هم نیاز به استفاده از ماسک هست اما در مورد شرایط قرنطینه اوضاع کمی بهتر و آرام‌تر خواهد شد.

سیر صعودی کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داردشرایط برگزاری عزاداری ماه محرم از سوی کمیته امنیتی ستاد کرونا اعلام شدبستری 244 بیمار جدید کرونایی در کرمان؛ زبانه کشیدن شعله‌های دلتا در روزهای سیاه کرونایی بزرگترین استان کشور

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در نامه‌ای به استاندار خواستار یک هفته تعطیلی کامل و بدون قید و شرط شد. طاهره چنگیز در این نامه‌ از استاندار خواسته علاوه بر تعطیلی با کنترل شدید ورودی و خروجی شهرهای بحرانی از شیوع بیشتر کووید 19 جلوگیری شود. در این نامه با اشاره به تلاش‌های کادر درمان از رعایت کمرنگ شیوه‌نامه‌های بهداشتی گلایه شده است. قرار است فردا برای تعطیلی‌ها تصمیم‌گیری شود.

انتهای پیام/166/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید