فرماندار کصر شیرین: مردم باید مراقب کشور جدید Omicron باشندمرادعلی تاتار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر مواردی از ابتلا به ویروس امیکرون در شهرستان قصرشیرین شناسایی شده و این هشداری است برای مردم برای جدیت بیشتر به رعایت پروتکل های بهداشتی.

وی گفت: از همه افرادی که هنوز به واکسن کرون مراجعه نکرده‌اند می‌خواهیم هر چه سریع‌تر واکسینه شوند، زیرا راه مبارزه با ویروس کراون یک واکسن به موقع است.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: در این راستا امروز جلسه فوق العاده ای با حضور اعضای ستاد تاج و تخت شهرستان قصرشیرین به منظور تقویت پروتکل های بهداشتی در این شهرستان برگزار می شود.

تاتار ادامه داد: افرادی که سه ماه پس از تزریق نوبت سوم واکسن کراون را دریافت کرده‌اند باید نوبت سوم واکسن را نیز دریافت کنند تا به دلیل شیوع بالای آن، شاهد افزایش موارد سویه تاج جدید نباشیم. “

وی گفت: افرادی که دارای کوچکترین علائم سرماخوردگی یا بیماری های تنفسی هستند نیز شرایط قرنطینه را رعایت کرده و تا زمان بهبودی در منازل خود بمانند.

وی افزود: هیچکس از شر کرونا در امان نیست و مردم استفاده از ماسک، فاصله فیزیکی و اجتماعی و رعایت استانداردهای بهداشتی را جدی بگیرند.

وی گفت: طرح شهید سلیمانی (گام پنجم) همچنان در شهرستان قصرشیرین در حال اجراست. در این طرح تیم های بهداشتی با مراجعه به منازل، افراد مبتلا به ویروس کرونا را بررسی و شناسایی کرده و اقدامات لازم را برای درمان آنها انجام می دهند.

وی همچنین از افزایش مراقبت‌های بهداشتی در مرزهای این شهر با اقلیم کردستان و دولت مرزی عراق به دلیل ابتلا به ویروس جدید کرونا خبر داد.

شهرستان قرشیرین در غرب کرمانشاه بالغ بر 27 هزار نفر جمعیت و 186 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد که در امتداد آن دو مرز رسمی خسروی و پرویزخان وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید