فرمانده انتظامی استان کرمان: کشفیات مواد مخدر در سال گذشته 46 درصد افزایش یافته است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سردار عبدالرضا ناظری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان به مناسبت فرارسیدن هفته ناجا، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی به ویژه شهدای مدافع امنیت کشور اظهار داشت: هفته گرامیداشت ناجا با هدف جلب مشارکت عمومی بیشتر مردم برای تأمین امنیت برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بیانات رهبر معظم انقلاب چراغ راه ما در انجام مأموریت‌های محوله نیروی انتظامی است گفت: خدمت به مردم را افتخار خود می‌دانیم و برای آرامش مردم تلاش می‌کنیم.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر وجود نیروی انتظامی قوی، سالم و امین و همچنین پلیس هوشمند تأکید دارند افزود: بر همین اساس قرارگاه پلیس هوشمند در ناجا راه‌اندازی شده است و تلاش می‌کنیم تا با ظرفیت‌های موجود منویات مقام معظم رهبری را محقق کنیم.

وی با بیان اینکه ایجاد پلیس هوشمند در راستای پیاده‌سازی امنیت پایدار برای کشور است و از اشتباهات جلوگیری می‌کند گفت: ضرورت ایجاد ارتباط مستمر با محیط بیرون اهمیت زیادی داشته و اتخاذ تصمیم درست و صحیح پلیس با استفاده از داده‌ها و اطلاعات صحیح امکان‌پذیر است.

سردار ناظری با تشریح برنامه‌های گرامیداشت هفته ناجا در استان کرمان اظهار داشت: صبح امروز صبحگاه نیروی انتظامی با حضور مسئولان ارشد استان و اعضای شورای تأمین برگزار شد.

وی با بیان اینکه برای ارتقای فرهنگ ترافیک در استان کرمان، برنامه‌های خوبی تدارک دیده شده است افزود: مسابقه روز بدون حادثه در کرمان برگزار و از بانوان همکار در حوزه ترافیکی تجلیل می‌شود.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه دیدار با نخبگان علمی دانشگاهی، دانشجویی و علما را در دستور کار داریم گفت: مراسم تجدید میثاق با شهدا و بازدید از خانواده‌های معظم شهیدان در هفته نیروی انتظامی نیز برگزار می‌شود.

وی از برگزاری همایش سران طوایف استان در هفته ناجا خبر داد و بیان کرد: از سربازان پرتلاش و نیروهای ساعی نیروی انتظامی نیز در هفته ناجا تجلیل می‌شود.

سردار ناظری با بیان عملکرد نیروی انتظامی طی یکسال گذشته خاطرنشان کرد: بیش از یک میلیون و 800 هزار تماس با مرکز فوریت‌های 110 پلیس گرفته شده که 43 درصد آن عملیاتی شده است.

وی با عنوان اینکه بیش از 58 هزار شهروند با سامانه 197 پلیس تماس گرفته و پیشنهادات و انتقادات خود را بیان کردند افزود: 20 هزار بسته معیشتی با ارزش 140 میلیارد ریال بین نیازمندان توزیع شده است.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه از ابتدای امسال پنج طرح درمانی اجرا شده و ویزیت رایگان را در مناطق محروم داشته‌ایم گفت: در یک‌سال گذشته بیش از 176 تن انواع مواد مخدر در استان کشف شده است که 46 درصد افزایش کشفیات بوده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال بیش از 100 تن انواع مخدر کشف شده است افزود: 166 باند مواد مخدر و قاچاقچی در استان متلاشی شده و بیش از 349 میلیارد تومان انواع کالای قاچاق در استان کشف شده است.

سردار ناظری با اشاره به اینکه در وقوع جرایم کاهش داشته‌ایم اما در کشف جرایم افزایش کشفیات بوده است ادامه داد: بیش از 258 میلیارد ریال کلاه‌برداری‌های اینترنتی در استان کشف و متخلفین دستگیر شدند.

استاندار کرمان: وارد دوره جدیدی از مدیریت کشور شده‌ایمامام جمعه کرمان: نیروهای مسلح در برابر بدخواهان نظام ایستاده‌اندپلیس جمهوری اسلامی ایران در مکتب حاج قاسم سلیمانی امنیت پایدار برای کشور به ارمغان می‌آورد

وی با بیان اینکه در سال جاری تاکنون بیش از 30 درصد کاهش تصادفات و 8 درصد کاهش متوفیان ناشی از تصادفات در استان را داشته‌ایم افزود: پلیس در مقابله با کرونا زحمات زیادی کشیده و تعدادی از همکارانمان در این راه جان خود تقدیم کردند.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: در استان کرمان بیش از 2 هزار و 100 کیلومتر مرز مشترک با استان‌های همجوار داریم که در زمان اعمال محدودیت‌های کرونایی باید کنترل می‌شد که کار بسیار سختی است.

انتهای پیام/511/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید