فرهادیان: ولی‌نژاد بدون هماهنگی داروی لاغری مصرف کرده بود/ این نمونه‌گیری با درخواست فدراسیون انجام شد

– اخبار ورزشی –

آرش فرهادیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص اعلام محرومیت 2 ساله یلدا ولی‌نژاد از سوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ اظهار داشت: سیاست فدراسیون تکواندو بر انجام ورزش پاک و به دور از مسائل اخلاقی و به خصوص دوپینگ در ورزش است. به همین خاطر در چند سال گذشته با هماهنگی با ستاد ملی مبارزه با دوپینگ و فدراسیون پزشکی ورزشی به طور داوطلبانه درخواست کردیم از اردوی‌های تیم‌های ملی قبل از مسابقات برون مرزی تست گرفته شود تا خودمان پیش از اینکه اتفاقی بیفتد، کنترل کنیم.

وی تصریح کرد: این کار را برای تیم‌های پسران و دختران قبل از اعزام به المپیک و قهرمانی آسیا لبنان نیز انجام دادیم و این جواب مثبت نیز با درخواستی که فدراسیون داشت، مشخص شد. در مرحله اول ستاد ملی مبارزه با دوپینگ جواب نمونه تست یلدا ولی‌نژاد را مثبت اعلام کرد.به شدت این موضوع را دنبال کردیم و متوجه شدیم ایشان بدون هماهنگی با پزشک تیم و بدون اطلاع کادرفنی، داروی کاهش وزن مصرف کرده است.

رئیس سازمان تیم‌های ملی خاطرنشان کرد: ما منتظر شدیم جواب قطعی بیاید و اگر ولی‌نژاد نیز اعتراضی نسبت به رای ستاد ملی مبارزه با دوپینگ دارد را ابراز کند، اما متوجه شدیم اعتراض ایشان پذیرفته نشد و دو سال از حضور در تمامی رویدادها محروم شده است. ضمن اینکه از این اتفاق متاسف هستم، اما قطعاً با ایشان برخورد انضباطی نیز صورت خواهد گرفت.

فرهادیان تاکید کرد: برای تمام بچه‌های تیم ملی قبل از حضور در اردو پرونده پزشکی تشکیل می‌شود. در این پرونده تمام داروهایی که مصرف می‌کنند، بیماری احتمال و داروهایی که مصرف کردند، توسط کمیته پزشکی فدراسیون ثبت و در سازمان تیم‌های ملی بایگانی می‌شود. ضمن اینکه تعهدنامه‌ای از تمامی ورزشکاران گرفته می‌شود که تمام موارد اعلامی را رعایت کنند و کاملاً این اطلاع رسانی و آگاهی داده شده است و باز هم نمونه‌گیری از ورزشکاران با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ادامه خواهد داشت.

محرومیت 2 ساله برای بانوی تکواندوکار ایران

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید