فرهنگیان 80 درصد مربی دانشگاه تهران را دریافت خواهند کرد!

– اخبار اجتماعی –

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره رتبه بندی فرهنگیان اظهار کرد: لایحه رتبه‌بندی توسط دولت قبل به مجلس ارائه و در کمیسیون آموزش بررسی شد که با اعمال اصلاحاتی در کمیسیون، در سامانه نمایندگان بارگذاری شد.

وی افزود: آنچه که در لایحه رتبه‌بندی معلمان اتفاق افتاده است، دیگر بحث 80 درصد همترازی با هیئت علمی دانشگاه‌ها نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: براساس تغییراتی که در رتبه‌بندی فرهنگیان اعمال شده است، فرهنگیان 80 درصد مربی دانشگاه تهران را دریافت خواهند کرد و براین اساس حداکثر 8 میلیون تومان افزایش حقوق خواهند داشت.

وی متذکر شد: در رتبه‌بندی فرهنگیان محدود کرده‌اند که 20 درصد فرهنگیان به بالاترین رتبه برسند؛ می‌توانستند رتبه‌بندی را در سال 1400 به جای 6 ماه در دو ماه اجرا کنند و در قالب بودجه 1401 رتبه بندی را با 40 هزار میلیارد تومان بودجه اجرا کنند و فرهنگیان به جای 80 درصد 50 درصد متناظر حقوق اعضای هیئت علمی را دریافت کنند.

حوزه علمیه برای تسهیل رتبه‌بندی معلمان کمک می‌کنداحیای رتبه‌بندی، معیشت معلمان و عدالت آموزشی با استقرار سند تحول بنیادینبازنگری رشته‌های مورد نیاز برای ادامه تحصیل معلمان/ شرایط اعمال مدرک تحصیلی چیست؟مشکلات لایحه رتبه‌بندی معلمان/ محدویت منابع مالی و 45 هزار معلمی که کارمند شدند

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید