فروش زمین به خارجی ها در مزارع مازندران / دلالان درگیر – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر ، گروه استانی: مسیر آن ور آبیاری در زمین های بایر و راکد کشاورزی و صنعتی و اراضی مازندران صورت می گیرد. می چرخش و کلید معاملات در دست بیگانگان و دلالان خارجی است. مسئولان مثل همیشه تکذیب و اصل قضیه را پاک می کنند اما این تمام حقیقت و ریشه نیست. پیدا کردن برخی از معاملات در چند مایلی استان واقع شده است.

مشکل تغییر کاربری و ساخت و ساز مربوط به این دولت و دولت نیست و امسال و پارسال این سابقه تاریخی طولانی دارد، اکثر خریداران غیر داخلی یا خارجی با علامت سرمایه گذار و امضا می آیند یا می خواهند کارخانه بسازند. یا طرح تولید و اشتغال زا بالاخره یک واسطه داخلی کارچاق و بالاخره به دلایل مختلف زمین و مزرعه بایر و لم یزرع می ماند و به جای کارخانه، ویلا در آن رشد می کند.

تغییر کاربری اراضی کشاورزی ادامه دارد

می توان از جلسات با شرکت های تجاری برای خرید و فروش زمین یا ویلا به خارج از کشور استفاده کرد. ها و با تماشای افراد غیر بومی، این معاملات دارای علامت گردشگری در غرب استان و نشان کشاورزی و صنعتی در شرق است.

علیرضا برزگر نایب رئیس اتحادیه املاک ساری با اشاره به اینکه مشتری خارجی دارم که قصد خرید زمینم را داشت، افزود: این فرد قصد داشت در آن کارخانه احداث کند و از این تعداد مشتری کم نداریم.

فروش زمین به اتباع خارجی در مزارع مازندران / دلالان مشمول

وی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: فردی که با واسطه اقدام به خرید زمین کرده است، خارجی است. ها ما می خوریم.

هر از چند گاهی چنین مواردی از خرید و فروش املاک توسط خارج نشینان ها ما می خوریم

وی ادامه داد: اما در صورت انجام معامله به نام واسطه های داخلی ثبت و واگذار می شود.

سرمایه گذاری خارجی زیادی در سال های اخیر در مازندران انجام شده است و آمارهای مرکز سرمایه گذاری خارجی مازندران نشان می دهد که موارد قابل توجهی منجر به اجرای سرمایه گذاری نشده و مناطق بلاتکلیف مانده اند.

علی اسلامی یکی دیگر از تاجران غرب مازندران به مشکل تسویه زمین با ویلا در ساختمان ها و نقاط کشور اشاره می کند و می گوید: ترخیص زمین موضوعی رایج در معاملات است و اکثر خریداران غیر ویلا و زمین هستند. در هزار متری شمال، یک کلید به آپارتمان یا خانه ای در پایتخت یا جاهای دیگر تحویل داده می شود.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: موضوع نظافت بارها تکرار شده و حتی تبلیغات آن در فضای مجازی دیده می شود.

دلالان زمین صنعتی می فروشند

علاوه بر خرید و فروش برنج و زمین کشاورزی، دلال و واسطه گری غارت زمین های صنعتی یکی دیگر از معضلاتی است که در استان مازندران مشاهده می شود و برخی واسطه ها زمین های صنعتی را با قیمت های گزاف می فروشند. ضرب معامله می کنند و در نهایت به سازندگان ویلا می فروشند.

حسینقلی کاوانلو، رئیس سازمان صمت مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره ورود برخی دلالان برای خرید و فروش زمین های صنعتی راکد، گفت: در برخی موارد شاهد هستیم که واسطه ها زمین های صنعتی را متری سه میلیون و 500 هزار تومان می فروشند.

وی با اشاره به کمبود زمین صنعتی در استان گفت: دلالان و واسطه ها گری آنها در نهایت وارد تولید می شوند زیرا ما مشکل داریم.

در همان زمان مناطق صنعتی اعلام کردند برای جلوگیری از میانجی گری و فروش زمین های صنعتی راکد، قرارداد فسخ می شود.

جهاد کشاورزی: ​​فروش خارج از کشور نداریم / امور اراضی: ممنوعیت قانونی

عزیزالله شهیدی فر رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص خرید و فروش زمین و مزارع توسط مشتریان خارجی این موضوع را تکذیب کرد و گفت: این موضوعات در حال پیگیری و پیگیری است و ما چنین چیزی نداشته ایم. موارد تا کنون.”

فروش زمین به اتباع خارجی در مزارع مازندران / دلالان مشمول

اما بهرام درخشان، مدیر اراضی جهاد کشاورزی مازندران تاکید کرد: برای این وی با بیان اینکه در دهه 80 مواردی از خرید و فروش زمین های کشاورزی در محمودآباد و کلاردشت به اتباع خارجی وجود داشت، گفت: اگرچه این موارد به اثبات نرسیده اما چنین مواردی وجود دارد.

وی با بیان اینکه ثبت املاک و معاملات با اتباع خارجی به دلیل منع قانونی قابل ثبت در موسسات رسمی نیست، گفت: در صورتی که این گونه معاملات به صورت غیر رسمی یا با واسطه انجام شود و چندین قطعه زمین خرید و فروش شود.

وی در عین حال به ورود سایر استان ها برای خرید زمین در شمال و استان مازندران اشاره کرد و گفت: با توجه به مسائلی مانند تغییر اقلیم و شرایط مساعد آب و هوایی، خریداران زیادی برای خرید زمین وجود دارد.

زمین های کشاورزی و مزارع مازندران هر سال و ماه کوچکتر و کوچکتر می شود و تداوم این وضعیت امنیت غذایی و تولید را در زمین افزایش می دهد. طلاخیز شمال و مازندران در خطر است.

خرید این زمین ها توسط اتباع داخلی و خارجی انجام می شود اما شکل خرید زمین توسط اتباع خارجی به این صورت است که واسطه ها زمینی را به نام اتباع ایرانی خریداری کرده و به اتباع خارجی تحویل می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید