فضای کسب و کار در استان اردبیل مساعد نیستبه گزارش ایرنا، سید حامد عاملی روز شنبه در نشست گفت و گوی دولت و بخش خصوصی افزود: دغدغه اصلی تولیدکنندگان، صادرکنندگان و مسئولان استانی این است که استان اردبیل در مسیر رشد است یا توسعه، خواه در مسیر توسعه است. پیشرفت و توسعه.” توسعه هست، باید کاری کرد که این مسیر تقویت شود یا اگر در مسیر رشد و توسعه نیستیم باید راه حلی برای پیشرفت و توسعه اندیشید.

وی ادامه داد: برای ایجاد ثروت چهار مولفه برای کشاورزی، چهار مولفه برای صنعت و چهار مولفه برای گردشگری تعریف شده است تا با اجرای این مولفه ها فضای کسب و کار را در استان پیاده کنیم.

استاندار اردبیل با بیان اینکه رونق فضای کسب و کار در استان با سرمایه گذاری بخش خصوصی امکان پذیر است، افزود: علاوه بر مولفه های تعریف شده برای بهبود فضای کسب و کار استان، کمیته هایی برای شناسایی موانع موجود تشکیل می شود. و قصد دارد آنها را حذف کند.

عاملی تاکید کرد: تمامی دستگاه های اجرایی استان موظف به حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای رونق تولید و اشتغال هستند و در صورت عدم انجام این حمایت ها، بخش های تولیدی و صنعتی متضرر خواهند شد.

وی گفت: قوانینی که برای تولید مضر است باید به صورت دقیق و عادلانه بازنگری و اجرا شود و قوه قضاییه در این زمینه وظیفه اصلی یعنی تحقق عدالت و اجرای دقیق قانون را بر عهده دارد.

استاندار اردبیل گفت: هرگونه توسعه و تقویت سرمایه گذاری و اشتغالزایی در بخش های مختلف گردشگری، کشاورزی، صنعتی و خدماتی در این استان نیازمند همکاری و همکاری فرابخشی بانک های عامل در پرداخت به موقع تسهیلات بانکی مصوب برای کار اشتغال است. . گروه یا ستاد تسهیل.

وی درباره مشکلات سامانه جامع معاملات اردبیل و سامانه صدور کارت بازرگانی افزود: این سامانه.

در این جلسه مشکلات سرمایه گذاران خصوصی در استان بررسی شد.

دیدگاهتان را بنویسید