فعالیت امدادگران در راستای سیاست امام علی (ع) است/ حضور خیرین موجب تقویت جمعیت هلال احمر می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، یعقوب سلیمانی دبیرکل جمعیت هلال احمر عصر امروز به مناسبت میلاد امام علی (ع) و مصادف شدن با روز پدر از جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات تهران بازدید کرد و گفت: شما سر کار هستند

وی گفت: فعالیت ناجیان غریق و ناجیان کمک به مردم در راستای سیاست امام علی (ع) برای کمک به نیازمندان دور از چشم و در تاریکی شب است.

سلیمانی گفت: شما یاوران دیروز در دفاع مقدس هستید و امروز به مردم خدمت می کنید و این کار عبادت شماست.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به نقش خیرین در جمعیت هلال احمر افزود: حضور خیرین و داوطلبان باعث تقویت جمعیت هلال احمر می شود.

سلیمانی گفت: در جشن صد سالگی جمعیت هلال احمر باید از داوطلبان و خیرین نمونه قدردانی شود.

وی به محل استقرار جمعیت هلال احمر شمیرانات اشاره کرد و افزود: جمعیت هلال احمر شمیرانات میزبان مردم و کوهنوردان است و امدادگران و نجاتگران می توانند با مهربانی و سخاوت به هموطنان خود خدمت کنند تا مردم با جمعیت هلال احمر آشنا شوند. “

امدادرسانی به مجروحان در ارتفاعات تهران از نظر تعداد عملیات رتبه اول را در کشور دارد

شاهین فتحی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران نیز در این بازدید گفت: مهمترین حوادث و عملیات امداد و نجات کوهستان در کشور مربوط به استان تهران و شهرستان شمیرانات در شمال پایتخت است.

وی گفت: در 10 ماه گذشته شاهد 305 تصادف کوهستانی در استان تهران بوده ایم که هر کدام چندین ساعت به طول انجامیده است.

فتحی ضمن تشکر از همکاری سایر ارگان ها به ویژه شهرداری و قرارگاه ثارالله گفت: طبق آمار در تعطیلات آخر هفته بیش از 500 هزار نفر به ارتفاعات شمال تهران صعود می کنند که اکثر آنها آماتور هستند و کوهنوردان حرفه ای محسوب نمی شوند. .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران ادامه داد: نجاتگران کوهستانی از متخصص ترین امدادگران کشور هستند که در ارتفاعات تهران به کمک هموطنان خود می آیند.

انتهای پیام/ 67029
این را برای صفحه اصلی پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید